Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest zgoda na ekspansję radomskiego giganta zbrojeniowego

/jp/
Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie Fabrykę Broni i będzie między innymi szukać na świecie rynków zbytu dla sztandarowego wyrobu radomskiej firmy - broni msbs; na zdjęciu msbs-y w rękach konstruktorów tych karabinów.
Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie Fabrykę Broni i będzie między innymi szukać na świecie rynków zbytu dla sztandarowego wyrobu radomskiej firmy - broni msbs; na zdjęciu msbs-y w rękach konstruktorów tych karabinów.
Radomska firma Polska Grupa Zbrojeniowa będzie mogła przejąć 16 spółek z sektora obronnego. Wyraził na to zgodę prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Już w styczniu Rada Ministrów zgodziła się na przejęcie przez radomskiego giganta zbrojeniowego praktycznie wszystkich krajowych firm związanych z branżą obronną, instytutów badawczych, a także wojskowych przedsiębiorstw remontowo - produkcyjnych.

RADOM ZBROJNY

Proces koncentracja całej praktycznie branży zbrojeniowej pod skrzydłami radomskiej firmy zależał między innymi od zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes urzędu uznał, że większość przejmowanych przez Polską Grupę Zbrojeniową (nazywaną już w skrócie Pegazem) nie konkuruje bezpośrednio ze sobą. Na rynku nabywania sprzętu wojskowego i usług powiązanych istnieje na nim tylko jeden nabywca, czyli Ministerstwo Obrony Narodowej, którego przepisy polskie i unijne obligują do wybierania dostawców w drodze przetargów.

Biorą w nich udział też zagraniczni przedsiębiorcy. Polska Grupa Zbrojeniowa będzie więc spotykała się z silną pozycją rynkową zamawiającego i konkurentów.

OD CARBONU PO KARABINY MASZYNOWE

Zgoda prezesa UOKiK pozwala przejąć Pegazowi kontrolę nad Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi w Poznaniu, Wojskowymi Zakładami Mechanicznymi w Siemianowicach Śląskich, Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi w Zielonce, Wojskowymi Zakładami Lotniczymi numer 1 w Łodzi, Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia w Grudziądzu, Wojskowymi Zakładami Łączności numer 1 w Zegrzu, Wojskowymi Zakładami Łączności numer 2 w Czernicy, Wojskowymi Zakładami Inżynieryjnymi w Dęblinie, Wojskowymi Zakładami Lotniczymi numer 2 w Bydgoszczy, Wojskowymi Zakładami Lotniczymi numer 4 Warszawie oraz Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno - Technologicznym w Warszawie oraz Hutą Stalowa Wola.

Radomski gigant obronny będzie mógł też przejąć Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej w Gdyni oraz cztery przedsiębiorstwa nadzorowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu - Fabrykę Broni Łucznik, Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz, Nano Carbon w Warszawie oraz MS TFI w Warszawie.

Przejmowane spółki zajmują się projektowaniem lub produkcją oraz serwisowaniem sprzętu wojskowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie