Wierna Małogoszcz wygrała z Popradem Muszyna. Trzecie zwycięstwo z rzędu (WIDEO)

/dor/
Kamil Markiewicz
Trwa dobra passa Wiernej. Po zwycięstwie nad Nidą Pińczów 3:0 i Porońcem Poronin 4:2, przyszedł czas na cenną wygraną z Popradem.

Mariusz Lniany, trener Wiernej:

- Nie był to tak efektowny mecz, jak poprzedni, ale typowa walka o punkty. W przerwie mówiliśmy sobie, że jest to spotkanie do pierwszej bramki. My ją zdobyliśmy i dzięki temu odnieśliśmy trzecie zwycięstwo z rzędu.

Wierna Małogoszcz - Poprad Muszyna 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Karol Drej 68.

Wierna: Michalski 7 - Krzeszowski 6, Kita 6, Milcarz 7, Kołodziejczyk 5 - Ostrowski 6 (89. Augustyn nie klas.), Jeziorski 6, Drej 7 (86. Gajek nie klas.), Supierz 6 - S. Wijas 5 (83. Bała nie klas.), B. Wijas 5 (78. Foksa 1).

Poprad: Różalski - Szczepanik, Merklinger, Saratowicz, Grzyb - T. Bomba, Janur, Podgórniak (75. Iwanicki), Szambelan (75. Olbrycht) - Tokarz, Polański (75. Zachariasz).

Kartki: żółte: Jeziorski, Drej (Wierna), Podgórniak, Tokarz (Poprad). Sędziował: Damian Niebudek z Kielc. Widzów: 150.

Film nadesłał nam Tomasz Hajduk

Zwycięską bramkę zdobył w 68 minucie Karol Drej. Najpierw przewrotką uderzał Bartłomiej Wijas. Piłka trafiła pod nogi Dreja, który strzałem w długi róg zaskoczył Mariusza Różalskiego.

Obydwie drużyny zagrały dobrze w defensywie. Mało było klarownych okazji do strzelenia goli, mimo że mecz był szybki i stał na dobrym poziomie. Jeśli chodzi o sytuacje Wiernej, to w 27 minucie uderzał Sebastian Wijas, ale jego strzał był niecelny. Podobnie jak w 40 minucie Karola Dreja, który rozegrał kolejny bardzo dobry mecz, umiejętnie kierował grą kolegów.

Poprad też zagroził gospodarzom, ale w bramce dobrze spisywał się Przemysław Michalski. Uratował Wierną po strzale Tomasza Bomby w pierwszej połowie, a w 76 minucie kapitalnie obronił uderzenie Sylwestra Tokarza. A piłka zmierzała tuz przy słupku. - Pewnie grał też na przedpolu. Był jedną z najjaśniejszych postaci w naszej drużynie - powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej.