Klasa A, grupa 1. Szczyt dla Politechniki (zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Jedynego gola dla Wichra Miedziana Góra w meczu na szczycie z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce strzelił Damian Piwowarczyk (drugi z lewej). Kamil Markiewicz
Relacje z sobotnich meczów pierwszej grupy klasy A. Wyniki i strzelcy tutaj

Klasa A, grupa 1. AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Wi...

Artur Obarzanek, trener Politechniki:

- Cieszą trzy punkty, które zdobyliśmy. W drugiej połowie byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem.

W sobotę w Kielcach odbył się mecz na szczycie, w którym AZS Politechnika Świętokrzyska podejmowała ówczesnego lidera Wichra Miedziana Góra. Gospodarze zwyciężyli w tym spotkaniu 3:1, choć do przerwy przegrywali 0:1.

Victoria Mniów - Lechia Strawczyn 6:1 (3:1), Bartosz Szkil 13, Mateusz Milcarz 38, 45 z karnego, Karol Rusiński 48, Michał Nowek 56, Michał Milcarz 63 - Patryk Zając 9 z karnego.

Victoria: Bujak - Rusiński (71 Plech), Rzeszowski, Michał Milcarz, Kwaskowicz - Kłębek, Kamont, Nowek (58 Adach), Pach (46 Pasierbek) - Mateusz Milcarz, Szkil (71 Szcześniak).

- Zaskakująco okazał się to łatwy mecz dla nas. Mimo, że wygraliśmy wysoko, to nie wykorzystaliśmy w nim mnóstwo sytuacji podbramkowych. Już w pierwszych 20 minutach Bartosz Szkil powinien strzelić cztery gole - mówił Piotr Dejworek, trener Victorii.

GKS Górno - Nida Sobków 4:0 (4:0), Szymon Haba 4, 41, Daniel Kobus 13, Robert Radek 42.

GKS: Parszowski - R. Kaleta (67 Raczyński), Krzysiek, Zielonka, Piotr Kowalik (63 Wąś) - Filipczak (76 Chrabąszcz), Morawski, Haba (55 Sasiela), Kobus, Przemysław Kowalik - Radek.

- W zdobyciu bramek w pierwszej połowie pomógł nam silnie wiejący wiatr. Graliśmy dobrze w obronie i nawet, gdy po przerwie graliśmy pod wiatr nie daliśmy sobie strzelić gola - mówił Mirosław Wadon, trener GKS.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Wicher Miedziana Góra 3:1 (0:1), Krzysztof Kosiński 48 z karnego, Szymon Bujak 65, 80 - Damian Piwowarczyk 24.

Politechnika: Pacanowski - Pawłowski, Orzechowski, Buras, Kosiński - Kuzincow, T. Zapalski (60 Tetelewski), Bujak (85 Bębacz), Łebek - Pedrycz, Milner (78 M. Zapalski).

Wicher: B. Żak - K. Piwowarczyk, D. Piwowarczyk, Piotrowicz, Dudzik - B. Koza (80 Budzowski), Sobczyk, Spyra, Toporek (54 Surowiec) - Starościak (60 Jas), S. Koza (67 Socha).

Sławomir Wojtasiński, trener Wichra:

- Największym reżyserem tego spotkania był wiatr. Oba zespoły, które grały pod wiatr w poszczególnych połowach miały problem z wyjściem z piłką na połową przeciwnika. Nie mniej jednak trzeba podkreślić, że w drugiej połowie Politechnika była lepszym zespołem.

Tęcza Gowarczów - GLKS Krasocin 0:0

Tęcza: Hladik - Stępień, Skowrona, Arcab, Maćkowski - M. Cieślik, Gorzewski (65 Widuliński), Kałuża (85 Zagdański), Kuta - H. Cieślik, Wróbel (46 Węgrecki).

GLKS: Kozioł - Szczepara, Grabka, Podsiedlik, Kozłowski - Łapot, P. Suliga (46 Staciwa), Wijas, D. Kowalczyk (46 Michalski) - Wójcik (80 Luzar), Dzwonek (87 Łazarski).

MSS-Klonówka Masłów - Piaskowianka Piaski 1:1 (0:1), Mateusz Bujak 72 - Adrian Stępień 17.

MSS-Klonówka: Porębski - Janaszek (75 Ł. Kupis), M. Kupis, Wilczyński, Kwiatkowski - P. Kupis (62 Kuzka), Ł. Kmieć, P. Zarzycki, Szlufik - Janyst (32 Bujak), C. Zarzycki.

Piaskowianka: Zimny - Sieradzki, Pietrasiewicz, Bawoł, Michałkiewicz (75 Tekiel) - Skuta (61 Tomaszek), Stępień, Baliński, Szymański - Krzysztofik, Kowalczyk (80 Gurgul).

Zryw Skroniów - Victoria Górki Szczukowskie 1:0 (0:0), Damian Szałas 56.

Zryw: Koczaj - Faryna, Koncewicz, Ziółkowski, Jarzyński - Krzysztofik (70 Zasada), Dzwonek, Pańtak, Segieta (80 Grząba) - Szałas (70 Magiera), Stańczyk (84 Krakowski).

Zieleń Żelisławice-Secemin - Piast Chęciny 1:0 (1:0), Damian Miernik 15.

Zieleń: Tylko - Bukowski (80 Bartyzel), Czaja, Barczyński, W. Nidziński - T. Fira (70 K. Nidziński), Bernat, P. Nidziński, Pasoń - Rak (83 Walasek), Miernik.

Najlepsi strzelcy: 14 - Bartosz Szkil (Victoria M.), 13 - Cezary Zarzycki (MSS-Klonówka), 12 - Robert Radek (Górno), 10 - Rafał Krzysztofik (Piaskowianka).