Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojskowa Akademia Techniczna będzie wspierać Hutę Stalowa Wola

Zdzisław Surowaniec
Rektor WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mieczyk wręczył prezesowi HSW Krzysztofowi Trofiniakowi medal uczelni.
Rektor WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mieczyk wręczył prezesowi HSW Krzysztofowi Trofiniakowi medal uczelni. Stalowka.NET/Jacek Rodecki
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie podpisała w czwartek porozumienie o bliskiej współpracy z Hutą Stalowa Wola. Oznacza ona potwierdzenie dotychczasowych kontaktów. Ma znaczenie dla unowocześnienia produkcji w HSW oraz rozwoju bazy akademickiej w mieście.

Programy badawcze i rozwojowe nad sprzętem wojskowym, realizowane przez HSW, będą wspierane dorobkiem naukowym ekspertów rozwijających naukę w jednym ze stu laboratoriów WAT. - Biura konstrukcyjne, biura rozwoju i technologiczne HSW zyskają nowe perspektywy współpracy z WAT i partnerami tej uczelni - uważa Bartosz Kopyto, pełnomocnik zarządu HSW.

Pracownicy HSW zyskają dodatkowe szanse rozwoju naukowego, a studenci WAT będą mogli odbywać praktyki w HSW. Całkiem prawdopodobne jest również to, iż w przyszłości zostaną uruchomione kierunki studiów pod konkretne potrzeby stalowowolskiego przemysłu. Być może takie studia będą mogły odbywać się także w Stalowej Woli.

W najbliższych tygodniach dojdzie do wizyty władz uczelni w HSW. - Chcemy pokazać czym dysponujemy w naszym zakładzie. Zaangażowanie WAT no nowe szanse dla laboratoriów i centrów badawczo-rozwojowych - mówi Krzysztof Trofiniak, prezes HSW S.A. Fakt bliskiej współpracy HSW z WAT ma kolosalne znaczenie także ze względu na obecną perspektywę finansowania projektów z pieniędzy europejskich. Wykorzystanie badań naukowych musi być powiązane z potencjałem przemysłowym i uwzględniać komponent innowacyjnej reindustrializacji.

WAT jest elitarną uczelnią politechniczną. 10 procent jej studentów to żołnierze, późniejsi natowscy oficerowie o różnych specjalnościach: od budownictwa, przez technikę uzbrojenia, po cybernetykę kryptologiczną. Pozostałą grupę studentów stanowi młodzież studiująca na kilkudziesięciu kierunkach technicznych. O jedno miejsce na WAT ubiega się każdego roku, w zależności od kierunku, od 5 do 20 maturzystów. Kampus WAT jest największym miasteczkiem akademickim w Polsce, z własnym poligonem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie