Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjalny maraton egzaminacyjny na Podkarpaciu rozpoczęty. Uczniowie oceniają część humanistyczną (zdjęcia)

Grzegorz LIPIEC
Uczniowie ze stalowowolskiego Gimnazjum Katolickiego zadowoleni po egzaminie humanistycznym.
Uczniowie ze stalowowolskiego Gimnazjum Katolickiego zadowoleni po egzaminie humanistycznym. Zdzisław Surowaniec
W środę od testów z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego gimnazjaliści z północnej części Podkarpacia rozpoczęli trzydniową sesję egzaminacyjną.

Egzamin gimnazjalny na Podkarpaciu

23 tysiące podkarpackich gimnazjalistów rozwiązywało w środę arkusze egzaminacyjne z przedmiotów humanistycznych.

ZOBACZ I SPRAWDŹ

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 z polskiego - ODPOWIEDZI - ARKUSZE - TESTY

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 z historii i WOS - ODPOWIEDZI - ARKUSZE - TESTY

Punktualnie o godzinie 9 uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych z naszego regionu zasiedli w salach do rozwiązywania pierwszego z dwóch arkuszy egzaminacyjnych z przedmiotów humanistycznych. 60-minutowy test składał się z pytań z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Po zakończeniu pierwszej części była przerwa i o godzinie 11 przyszło gimnazjalistom rozwiązywać arkusz z języka polskiego.

Po zakończeniu drugiej części egzaminu uczniowie chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami. Zdecydowana większość podkreślała, że pytania były podchwytliwe i trzeba było cały czas być skoncentrowanym. - Kłopotliwe były zadania z mapami, a także te związane z chronologią. Jeśli tylko pilnie przygotowywałeś się przez trzy lata to bez kłopotów opanowałeś materiał do egzaminu - opowiadają zadowoleni uczniowie Zespołu Szkół Społecznych numer 2 im. Małego Księcia w Tarnobrzegu.

Podobnie było na języku polskim. - Tutaj raczej nie spodziewałem się rozprawki o ciekawości. Myślę, że jest dobrze i uda mi się dostać do tej szkoły, którą sobie wybrałem - wyjawia Maciej, trzecioklasista z Gimnazjum numer 2 w Tarnobrzegu.

Wyniki są ważne, bo decydują o być, czy nie być w wymarzonej klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Im słabiej napisany egzamin, tym mniejsze na to szanse.

- Uczniowie byli nieco zestresowani. W końcu wiele zależy od tego egzaminu. Dla nas też jest to ważna chwila, bo dowiadujemy się na ile przyswoili wiedzę, którą przekazywaliśmy - mówi Anita Woźniak, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych numer 2 im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. - Arkuszy nie widziałam, więc trudno powiedzieć coś o poziomie trudności.

W czwartek uczniowie napiszą egzamin z przedmiotów przyrodniczych, a później z matematyki. Pierwszy potrwa 60 minut, drugi 90. Trzeci dzień zdominują egzaminy językowe na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

- Warunkiem ukończenia gimnazjum jest przystąpienie do egzaminu. Jest to obowiązkowa próba dla uczniów klas trzecich - mówi Grzegorz Kokoszka, dyrektor Gimnazjum numer 2 w Tarnobrzegu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie