Ligowe derby. LZS Samborzec zagra ze Spartą Dwikozy. Wrócił Tworek

/dor/ /KAR/
Kamil Markiewicz
W sobotnich meczach klasy okręgowej oba nasze zespoły przegrały swoje spotkania. LZS Samborzec uległ na wyjeździe liderowi Neptunowi Końskie 0:3, a Sparta Dwikozy przegrała u siebie ze Starem Starachowice 1:3. Gola dla naszej drużyny w tym meczu strzelił Marcin Siudak.

W niedzielę 27 kwietnia, o godzinie 16, w meczu dwudziestej pierwszej kolejce, w Samborcu rozegrane zostaną ligowe derby naszego powiatu, w których LZS podejmował będzie Spartę. Oba zespoły w tabeli dzieli jedno miejsce. Sparta jest siódma z 30 punktami, a LZS dziewiąty z 26 punktami. - Chcemy wygrać derby za wszelką cenę, choć wiemy, że czeka nas ciężkie spotkanie. W końcu musi przyjść przełamanie w naszej grze. Będę miał wszystkich do dyspozycji, więc liczę na wywalczenie trzech punktów - mówi Tomasz Szmuc, trener zespołu z Samborca.

Goście przyjadą na mecz bez obrońcy Damiana Drożdżala, który musi pauzować za żółte kartki. - Nastawianie wśród piłkarzy jest bardzo bojowe. Derby rządzą się swoimi prawami i wszyscy szczególnie podchodzą do takich spotkań. Mam nadzieje, że uda nam się odczarować naszą wiosenną niemoc tym mecze, w których będziemy chcieli zwyciężyć - mówił Piotr Chorab, trener Sparty. Wynik niedzielnego pojedynku LZS ze Spartą, po jego zakończeniu na portalu WWW.ECHODNIA.EU/PILKA.

MAREK TWOREK WRÓCIŁ DO **SAMBORCA**

Nowym zawodnikiem LZS Samborzec, występującego w świętokrzyskiej klasie okręgowej, jest Marek Tworek. Wrócił do gry po dwuletniej przerwie. Piłkarz ten znany jest przede wszystkim z występów w Siarce Tarnobrzeg, której barwy reprezentował od 2001 do 2004 roku. Później odszedł do Wisły Sandomierz, następnie do LZS Samborzec. Z powodu problemów zdrowotnych przerwał występy na boisku i wyjechał za granicę. Ostatnio wrócił do kraju i ponownie występuje w Samborcu. Zagrał ostatnie 4 minuty w rozegranym w Wielką Sobotę meczu z Neptunem Końskie, który LZS przegrał na wyjeździe 0:3.