Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2014: uczniowie opowiadają o teście przyrodniczym i matematycznym

Antoni SOKOŁOWSKI [email protected]
- Pytania z fizyki nie były takie łatwe, poczekamy na wyniki, to upewnimy się, jak nam poszło – mówiły Natalia Komisarska, Monika Juszczyk i Smogorzewska, uczennice klasy IIIG z Publicznego Gimnazjum numer 13 imienia Noblistów Polskich w Radomiu.
- Pytania z fizyki nie były takie łatwe, poczekamy na wyniki, to upewnimy się, jak nam poszło – mówiły Natalia Komisarska, Monika Juszczyk i Smogorzewska, uczennice klasy IIIG z Publicznego Gimnazjum numer 13 imienia Noblistów Polskich w Radomiu. Antoni Sokołowski
W drugim dniu egzaminu gimnazjalnego uczniowie zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi i z matematyką.

Jakie są główne pasma górskie na świecie i jak są one położone względem osi ziemi? - To jedno z pytań, z którym w czwartek zmagali się uczniowie na egzaminie gimnazjalnym. - To pytanie nie było jakoś specjalnie trudne, ale zagadnienia z fizyki zupełnie zbiły mnie z tropu - przyznała nam szczerze jedna z gimnazjalistek.

Egzamin gimnazjalny 2014 - przedmioty przyrodnicze [BIOLOGIA, CHEMIA, FIZYKA, GEOGRAFIA] - ODPOWIEDZI | ARKUSZ | TEST

Egzamin gimnazjalny 2014 [MATEMATYKA] - ODPOWIEDZI | ARKUSZ | TEST

W czwartek uczniów klas III gimnazjów czekały kolejne dwie rundy z przedmiotami ścisłymi. Najpierw, o godzinie 9, gimnazjaliści zasiedli do pytań z przedmiotów przyrodniczych. Były zagadnienia z biologii, chemii, fizyki, geografii. Po przerwie ruszył półtoragodzinny egzamin z matematyki.

Pierwszy blok pytań zawierał zagadnienia od geografii po chemię i fizykę. Uczniowie po wyjściu z sali przyznawali, że chemia i fizyka nie była łatwa. Przynajmniej dla niektórych.

- Co może wpłynąć na zachwianie przepływu prądu? - to pytanie zupełnie zbiło mnie z tropu. Coś tam wypisałam bez sensu - przyznała Kamila, jedna z uczennic.

Nie wszyscy zdający byli jednak aż takimi pesymistami i już po wyjściu ze szkoły dumnie opowiadali, że wszystko poszło dobrze.

Za to mniej optymistów było po egzaminie matematycznym, chociaż każdy zdający twierdził, że przykładał się do nauki.

- Warto było sukcesywnie uczyć się całego materiału. Wtedy powtórka była tylko przypomnieniem tego, co wcześniej się nauczyliśmy - mówi Tomasz Gogacz, dyrektor Publicznego Gimnazjum numer 13 imienia Noblistów Polskich w Radomiu.

ANGIELSKI NA KONIEC

W całym regionie egzamin gimnazjalny pisze prawie 8 tysięcy uczniów, z tego w samym Radomiu najwięcej, bo ponad dwa tysiące gimnazjalistów. Egzamin gimnazjalny ma dać odpowiedź, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętności ważne w życiu codziennym i przydatne w zdobywaniu wiedzy w szkole.

W piątek ruszy ostatnia część egzaminu - język obcy. Najpierw poziom podstawowy, a potem także język obcy na poziomie rozszerzonym. Niemal wszyscy gimnazjaliści zdają angielski, rzadziej niemiecki, czy francuski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie