Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grębowie

Klaudia TAJS
Wśród wielu prowadzonych zajęć w grębowskim ośrodku, do najpopularniejszych wśród uczestników należą zajęcia z hippoterapii.
Wśród wielu prowadzonych zajęć w grębowskim ośrodku, do najpopularniejszych wśród uczestników należą zajęcia z hippoterapii. Klaudia Tajs
Aż 50 dzieci uczestniczy w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grębowie. Dyrekcja placówki zachęca i zaprasza do współpracy dzieci i ich rodziców, którzy w ośrodku mogą liczyć na bezpłatną i profesjonalną opiekę.

Z zajęć korzystają dzieci z autyzmem, zaburzeniami mowy, z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym, zagrożone nieprawidłowym rozwojem, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, nadpobudliwością psychoruchową. Podopieczni ośrodka to mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego, ale coraz częściej do placówki zaglądają mieszkańcy sąsiednich powiatów.

POBUDZAJĄ I STYMULUJĄ

- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to kompleksowa, wielospecjalistyczna pomoc skierowana do dziecka, u którego zdiagnozowano lub podejrzewa się nieprawidłowości rozwojowe, w wieku od 3 miesięcy do 7 lat - tłumaczy Irena Beata Zając, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie. - Celem wczesnego wspomagania jest pobudzanie i stymulowanie ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia u niego pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania do czasu podjęcia przez nie nauki w szkole. Wczesne wspomaganie to również wspieranie rodziców.

Zajęcia prowadzi zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, a w zależności od potrzeb dziecka w skład zespołu wchodzą: psycholog, pedagog, logopeda, terapeuta SI, rehabilitant, fizjoterapeuta, specjalista metody Tomatisa, specjalista w zakresie pomocy dzieciom autystycznym i inni specjaliści. Nauczyciele-terapeuci stosują w pracy z małym dzieckiem różnorodne metody pracy, terapii, które są dla dziecka atrakcyjne, wykorzystują zabawę jako naturalną formę aktywności dziecka.

BOGATA OFERTA

Ośrodek zapewnia bezpłatną diagnozę i terapię psychologiczno-pedagogiczną. - Oferujemy także diagnozę i terapię logopedyczną, diagnozę i terapię integracji sensorycznej, rehabilitację ruchową i masaż leczniczy - wyliczyła dyrektor Zając. - W naszej ofercie jest także edukacja elementarna przygotowującą do podjęcia nauki w szkole. Opracowujemy dla każdego dziecka indywidualny program pracy edukacyjno-terapeutyczny dostosowany do jego potrzeb, możliwości psychofizycznych, uwzględniający zalecenia zawarte w opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej i umożliwiamy jego realizację w domu.

W ramach wczesnego wspomagania rozwoju, przy ośrodku działa Punkt Konsultacyjny, który jest czynny przez cały rok z wyłączeniem wakacji i ferii szkolnych oraz dni świątecznych. Terminy wizyt należy uzgadniać telefonicznie: 15-811-28-13.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie