Piłkarki Aquili Stalowa Wola walczyły z liderem

/ARKA/
Piłkarki Aquili Stalowa Wola walczyły z liderem tabeli, DAP Dębica. Przegrały 1:4. Aquila Stalowa Wola
W trzeciej lidze podkarpackiej piłkarki nożne Aquili Stalowa Wola na boisku w Jastkowicach zmierzyły się z liderem tabeli, DAP Dębica. Nasz zespół przegrał 1:4.

AQUILA STALOWA WOLA - DAP Dębica 1:4 (1:1), Sudoł - Cholewa, Woźny, Gil, Misielak.
Aquila: Czuba - Dul (70 Sajdak), Kruk, J. Cichoń (78 Pietuszko), D. Drąg, Tur (75 Pęczek), Zygmunt, E. Drąg, Portka (78 I. Cichoń), Piskorowska (75 Trawińska), Sudoł (60 Zbęk).

Gospodynie objęły prowadzenie po trafieniu Marleny Sudoł, która dostała prostopadłą piłkę ze środka pola, minęła w polu karnym bramkarkę z Dębicy i skierowała futbolówkę do bramki. Szkoda, że rywalki strzeliły gola na 1:1 "do szatni", tuż przed gwizdkiem na przerwę.

- Po rogu dla przeciwniczek nasze dwie zawodniczki nie wiedziały która ma wybić piłkę, jedna z rywalek do niej dopadła i strzeliła gola - mówi Sebastian Janiec, trener Aquili. - W drugiej połowie mieliśmy rzut karny i mogliśmy wyrównać na 2:2, ale Paulina Kruk trafiła w słupek. I wtedy zeszło trochę powietrze z dziewczyn. Wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku, pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Lider nastawił się na łatwą wygraną i był zaskoczony naszą postawą - dodaje.

Mecz San Gorzyce - Motor Przemyśl rozegrany zostanie 30 kwietnia, pauzowała Resovia II Rzeszów. W następnej kolejce, 26-27 kwietnia, Aquila pauzuje.

1. Dębica 10 24 28-11
2. Motor 10 19 30-15
3. Resovia II 10 18 23-15
4. AQUILA 11 7 8-28
5. San 9 6 14-34