Dobry występ uczniów z powiatu kazimierskiego w biegach przełajowych

Dorota KUŁAGA [email protected]
W kategorii gimnazjalistek wygrała Gabriela Kazberuk z Połańca, druga była Karolina Niekurzak z Rytwian, trzecia Magdalena Bazan z Kazimierzy Wielkiej, a czwarta jej koleżanka ze szkoły Paulina Dzikowska. Sławomir Szydłowski
Uczniowie z powiatu kazimierskiego dobrze wypadli w wojewódzkich biegach przełajowych. Sukces odniosła Magdalena Bazan, która zdobyła brązowy medal

Ważne

Ważne

Punktacja drużynowa: szkoły podstawowe, dziewczęta: 20. Cudzynowice - 2 punkty; chłopcy: 22. Szkoła Podstawowa 3 Kazimierza Wielka - 1 punkt; gimnazja, dziewczęta: 7. Gimnazjum Kazimierza Wielka - 9 punktów; chłopcy: 16. Gimnazjum Kazimierza Wielka - 3 punkty.

Młodzi lekkoatleci z powiatu kazimierskiego z powodzeniem startowali w biegach przełajowych w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Rytwianach. Zawody ukończyło 930 osób! To rekordowa frekwencja na tego typu zawodach lekkoatletycznych na Kielecczyźnie.

- Takiej frekwencji na biegach u nas nie pamiętam. Pod tym względem Rytwiany zapisały się w historii. Niezmiernie cieszy taka ilość startujących - mówił Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dodajmy, że zawodom patronowało "Echo Dnia".

PUNKTOWALI W PODSTAWÓWKACH

Uczniowie szkół podstawowych z rocznika 2003 i młodsi rywalizowali w biegu na 500 metrów. Z powiatu kazimierskiego najlepiej wypadł Bartek Bazan z Samorządowej Szkoły Podstawowej numer 3 w Kazimierzy Wielkiej, który został sklasyfikowany na 12. pozycji. Nieźle wypadli też inni uczniowie tej szkoły - 21. miejsce zajął Patryk Banasik, 22. Dominik Mikos, a 23. Lamine Colibaly. Wśród dziewcząt w biegu na 500 metrów piąta była Agata Adamek z Gorzkowa, a na 800 metrów na 37 pozycji sklasyfikowana została Kamila Pragnąca z Cudzynowic.

SUKCES MAGDY BAZAN

Bardzo dobrze spisały się gimnazjalistki z Kazimierzy Wielkiej, które do pokonania miały dystans 1000 metrów. Miejsce na podium zajęła Magdalena Bazan, która była trzecia. Przegrała tylko z Gabrielą Kazberuk z Połańca i Karoliną Niekurzak z Rytwian. Dodajmy, że obydwie zawodniczki na co dzień trenują w klubach - Żaczku Połaniec i Gryfie Rytwiany. Dzielnie walczyła z nimi Magdalena Bazan. Tuż za nią uplasowała się Paulina Dzikowska, również z Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej. Dodajmy, że w biegu gimnazjalistów, którzy rywalizowali na 1500 metrów, na 29. pozycji sklasyfikowany został Kacper Kotwica z Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej.

- Magda Bazan pokazała się w tym emocjonującym biegu z dobrej strony. Potwierdziła, że drzemią w niej spore możliwości. Cieszy to, że Kazimierza Wielka zaznaczyła swoją obecność na tej imprezie - dodał Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.