IV liga. Wyniki 22. kolejki

Redakcja
Wiesław Francuz zdobył dla Zdroju Busko-Zdrój dwa gole w derbowym meczu ze Spartą Kazimierza Wielka. Piotr Stańczak
Hetman wygrał pierwszy raz od... pół roku! Nerwowo w Radoszycach, derby Ponidzia dla Zdroju

Dokładnie pół roku i pięć dni czekali na ligowe zwycięstwo piłkarze Hetmana Włoszczowa. Przełamali się w meczu z Orliczem Suchedniów. Dramatyczny przebieg miał mecz w Radoszycach między Partyzantem i Unią Sędziszów. Starachowicki sędzia Rafał Rzeszutek przedłużył go o pięć minut, ale z przerwami - jak informował trener gości - trwał w sumie 99 min.! W końcówce Partyzant mógł uratować remis, ale rzutu karnego nie wykorzystał Michał Prus-Niewiadomski. Znajdująca się w strefie spadkowej Klimontowianka Klimontów ograła dobrze radzący sobie wiosną ŁKS Georyt Łagów. Goście kończyli w dziesiątkę, w 73 minucie czerwoną kartkę ujrzał Damian Gil za uderzenie gracza gospodarzy Marcina Wróbla. W derbach Ponidzia buski Zdrój okazał się skuteczniejszy od Sparty Kazimierza Wielka.

Hetman Włoszczowa - Orlicz Suchedniów 3:1 (1:0). Paweł Cegieła 13, Łukasz Piwowarczyk 70, Mateusz Gawron 71 - Michał Kubiec 74 z karnego.

Partyzant Radoszyce - Unia Sędziszów 1:2 (1:0), Hubert Drej 28 - Tomasz Nartowski 54, Przemysław Kupczyk 60.

Zdrój Busko-Zdrój - Sparta Kazimierza Wielka 2:0 (2:0), Wiesław Francuz 17, 35.

Klimontowianka Klimontów - ŁKS Georyt Łagów 1:0 (0:0), samobójcza 60.

Lubrzanka Kajetanów - Pogoń 1945 Staszów 3:0 (1:0), Karol Armata 6, Arkadiusz Piotrowicz 53, Arkadiusz Foks 86.

Czarni Połaniec - Skała Tumlin 4:0 (1:0), Piotr Kamiński 13, 74, Marcin Cisło 57, Piotr Mazurkiewicz 63

Naprzód Jędrzejów - Spartakus Daleszyce 2:1 (1:1), Patryk Kulesza 30, 67 - Jakub Olearczyk 5.

Orlęta Kielce - Alit Ożarów 1:5 (0:1), dla Alitu Łukasz Ziemniak 20, Zdybski 65, Przemysław Rzepa 79, 81 z karnych, Michał Ciepliński 84.