Radiator$ Stąporków w III lidze siatkówki

/mił/
Siatkarze drużyny Radiator$ Stąporków bez większych problemów wywalczyli awans do trzeciej Świętokrzyskiej Ligi Siatkówki. W barażach dwukrotnie pokonali zespół 7NT Jędrzejów.

Obie drużyny okazały się zdecydowanie najlepsze w rozgrywkach czwartoligowych. "Radiator$i" zakończyli sezon z sześciopunktową przewagą nad GOKiS Masłów w kieleckiej grupie czwartej ligi i na drodze do awansu do trzeciej ligi stanęli im siatkarze z 7NT, którzy wygrali jędrzejowską grupę.

W dwumeczowych barażach stąporkowianie okazali się drużyną zdecydowanie lepszą. Przegrali tylko jednego seta i to w momencie, gdy awans do trzeciej ligi mieli już zapewniony. Co prawda w dwóch setach pierwszego, rozgrywanego w Jędrzejowie spotkania, 7NT do końca miał szansę na zwycięstwo, to Radiator$i zachowali więcej zimnej krwi i na swoją korzyść przechylili szalę zwycięstwa. Trzeci set był już tylko formalnością i ostatecznie goście wygrali 3:0.

Po wygraniu pierwszej odsłony rewanżu w Stąporkowie, miejscowi siatkarze byli już pewni awansu i pozwolili gościom na wygraną w kolejnym secie. Na tym skończyła się ich gościnność i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:1.