Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcą nowego boiska dla podstawówki numer 13. Napisali wniosek do budżetu obywatelskiego

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
- W Śródmieściu brakuje placów sportowych, a zwłaszcza w naszej szkole. To co jest, to nie jest boisko, a jakiś wyrób boiskopodobny - mówią nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia księcia Józefa Poniatowskiego.

Jednak uczniowie, rodzice i nauczyciele nie chcą narzekać: zakasali rękawy i ostro wzięli się do zbierania głosów poparcia. Chcą, by inwestycja przy ich szkole została zbudowana w ramach budżetu obywatelskiego.

- Będziemy zbierać podpisy wśród mieszkańców Śródmieścia, rodziców uczniów, gdzie się tylko da. Zbierzemy jak najwięcej głosów pod naszym pomysłem - mówi Tamara Strzałkowska, nauczycielka wychowania fizycznego i koordynatorka akcji zbierania podpisów.

NIE MA GDZIE POGRAĆ

Nauczyciele wychowania fizycznego pokazują obecne boisko: rzeczywiście nie jest najlepsze. Na całej powierzchni jest pofalowany asfalt, miejscami wyrwy. Podczas biegania za piłką łatwo jest się potknąć i rozbić kolano, czy nos.

- W naszej szkole uczy się blisko 500 dzieci. Sala sportowa jest mała, a boisko nie nadaje się do gier, zwłaszcza z udziałem najmłodszych dzieci - opowiadają nauczyciele.

Gdyby powstało nowe boisko, mogliby z niego korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale i dzieci z centrum Radomia. W Śródmieściu właściwie nie ma gdzie pograć w piłkę - dominuje ciasna zabudowa. Marną alternatywą jest plac zabaw w parku Kościuszki.

Nauczyciele "trzynastki" już proszą rodziców, by poprzeć ich pomysł zbudowania boiska. Wśród dzieci został zorganizowany konkurs plastyczny "Boisko dla 13". Można przygotować plakat, makietę. Forma prac - dowolna.

- Chcemy też sprowadzić mobliną urnę, by oddać w niej głosy na rzecz zbudowania boiska - dodaje Tamara Strzałkowska.

TRWA ZBIERANIE PODPISÓW

Do budżetu obywatelskiego na rok 2015 wpłynęło 140 wniosków. Z tej liczby głosowaniu poddanych będzie 89 projektów. Te, które zdobędą największą ilość głosów mieszkańców w poszczególnych obszarach, będą realizowane w przyszłym roku.

Głosowanie trwać będzie od 19 maja do 10 września. Każdy z projektów można będzie ocenić przyznając mu punkty w skali od 0 do 5 - gdzie 5 należy rozumieć jako projekt bardzo potrzebny.

Urny do głosowania są w czterech stałych punktach: Biuro Rady Miejskiej, Biuro Obsługi Mieszkańca, Centrum Komunikacji Społecznej, Centrum Organizacji Pozarządowych. Jednak podczas imprez i wydarzeń miejskich oraz w dodatkowo wyznaczonych miejscach też staną urny. Do takich miejsc należy: PSP nr 4 w Radomiu, ul. Wyścigowa 49 - głosowanie od 19 maja do 15 lipca; Dom kultury Idalin, ul. Bluszczowa 4/8, glosowanie od 16 lipca do 10 września; Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu, ul. Wierzbicka 81/83 - głosowanie od 19 maja do 30 czerwca; Dom Kultury Borki, ul. Sucha 2 - głosowanie od 1 lipca do 10 września; PSP nr 29 w Radomiu, ul. Ceglana 14 - głosowanie od 19 maja do 15 lipca; "Kuźnia Artystyczna" ul. Daszyńskiego 5 - od 16 lipca do 10 września; PSP nr 19 w Radomiu, ul. Energetyków 10 - od 19 maja do 15 lipca; PSP nr 33 w Radomiu, ul Kolberga 5 - od 16 lipca do 10 września.

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Radomia, który ukończył 16 rok życia. Można też głosować drogą elektroniczną, za pomocą internetowego systemu głosowania w budżecie obywatelskim - dostępny na stronie miasta www.radom.pl. 10 października poznamy listę wygranych projektów, wybranych przez mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie