Radomiak przegrał ze Zniczem Pruszków i spadł z ligi

/W.Ł./
Jedna z nielicznych sytuacji pod bramką Znicza. Szymona Stanisławskiego, napastnika Radomiaka uprzedza bramkarz gości Michał Bigajski. Łukasz Wójcik
W meczu 31 kolejki piłkarskiej drugiej ligi, Radomiak 1910 SA Radom przegrał 1:2 ze Znicz Pruszków. Radomianie na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu spadli do trzeciej ligi. Radomiak Radom - Znicz Pruszków 1:2 (0:0), Marcin Orłowski 77 - Adrian Paluchowski 56, Andrzej Niewulis 90+1.

Radomiak: Kula - Jaroch, Świdzikowski, Wojdyga, Cieciura - Leandro (70 Filipek), Masiuda (65 Orzechowski), Białożyt, Puton - Stanisławski (46 Wolski), Orłowski.
Znicz: Bigajski - Kucharski, Niewulis, Jędrych, Bochenek - Grudniewski (79 Nawrocki), Kosiec, Machalski (85 Rackiewicz), Januszewski, Banaszewski - Paluchowski (72 Zapaśnik).
Żółte kartki: Masiuda (Radomiak). Sędziował: Tomasz Marciniak z Płocka. Widzów: 500.

Radomiak po dwóch latach gry w drugiej lidze spada do trzeciej ligi. O spadku zadecydowała środowa przegrana ze Zniczem Pruszków.
Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Jeden z naszych graczy sfaulował Mateusza Nawrockiego. Z rzutu wolnego futbolówkę na pole karne wrzucił Rafał Kosiec, a tam przez nikogo niepilnowany Andrzej Niewulis strzałem głową wpakował ją do siatki. Wcześniej nasz bramkarz, w 87 min. cudem obronił strzał Maksymiliana Banaszewskiego.

ZNAKOMICI PIŁKARZE
Na ławkach trenerskich dwaj znakomici piłkarze, byli reprezentanci Polski, srebrni medaliści igrzysk olimpijskich z Barcelony, Marcin Jałocha i Piotr Świerczewski. Przed spotkaniem obaj dżentelmeni "ucięli" sobie kilkunastominutową pogawędkę. Później już była walka na boisku.

W pierwszej połowie słabej w wykonaniu obydwu drużyn warto odnotować tylko sytuację z 36 minuty. Marcin Orłowski ograł w łatwy sposób Michała Kucharskiego i dość ostrego kąta posłał piłkę obok słupka.

ZRYW ZNICZA
Od pierwszych drugiej połowy mocno zaatakował Znicz. W 47 minucie było groźnie pod bramką Michała Kuli. Strzał Karola Grudniewskiego obronił nogami nasz bramkarz. Za moment popisał się kolejną dobrą interwencję przy obronie strzału Rafała Kościa. W 50 min. Znicz domagał się rzutu wolnego tuż przed linią pola karnego, bo ich zdaniem Maksymilian Banaszewski był faulowany. Sędzia Tomasz Marciniak nawet nie zareagował. Przewaga pruszkowskiej drużyny zakończyła się strzeleniem gola. Michał Kucharski wrzucił piłkę na pole karne, gdzie najlepszy strzelec Znicza, Adrian Paluchowski strzałem głową pokonał Michała Kulę. Po okresie przewagi, Radomiak ruszył do ataków i jednym z nich Marcin Orłowski ograł trzech graczy Znicza i pokonał bramkarza Znicza Michała Bigajskiego. Później okazję do strzelenia kolejnego gola miał Patryk Wolski, ale zamiast strzelać szukał rzutu karnego, ale arbiter z Płocka nie dał się nabrać. Karnego powinien podyktować za faul na Marcinie Orłowskim w 86 minucie. Mecz rozgrywany był w sporym upale, co widać było po grze obydwu drużyn. Już w sobotę, Radomiak rozegra kolejny ligowy mecz z Legionovią w Legionowie.