Młodzi tancerze break - dance z Lipska z nagrodami

/pok/
Młodzi tancerze z Lipska wraz ze swoją trenerką, Anną Lidak na turnieju w Kozienicach. archiwum prywatne
Działająca w Lipskim Centrum Kultury pod opieką Anny Lidak sekcja Break Da House Young ma na swoim koncie już wiele sukcesów. W czerwcu przyszły następne. Najpierw młodzi tancerzy występowali w Kozienicach w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance Kozienice City Breakers..

Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach konkursowych: battle 3vs3 , Kids battle 2vs2, .Power Moves Contest. W jury zasiedli: Sapa (Ukraina), Hefo (Polska), Wezyr (Polska). Udział w turnieju okazał się dużym sukcesem dla lipskich tancerzy. W kategorii Kids Battle 2vs2 pierwsze miejsce zajął Dawid Pluta, a drugie miejsce przypadło w udziale Jakubowi Kandybie i Mateuszowi Stępniowi. Ponadto Dawid Pluta wygrał konkurs Power Moves Contest- Bary Kids, a nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał sześcioletni Wiktor Boczek z Lipska.

20 czerwca tancerze z Lipskiego Centrum Kultury uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju tańca break dance: "Szalony Dzień Tańca w Legionowie", pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: kids battle 7-8 lat; kids battle 9-10 lat; kids battle 11- 13 lat;

Wzięło w nim udział około 150 tancerzy z całej Polski, między innymi z Warszawy, Katowic, Konina, Włocławka, Radomia, Legionowa i Lipska.

W jury zasiadły autorytety polskiego breakingu: Robert Nieznański, Mariusz Bromirski i Andrzej Izydorczyk.
Lipscy tancerze zaprezentowali bardzo wysoki poziom taneczny. W kategorii najmłodszych II miejsce zajął 7-letni Marcel Łepecki (b-boy Tofik), w kategorii 9-10 lat na drugim miejscu znalazł się Jakub Wiktorowski (b-boy WuWu), a w najstarszej grupie uznanie sędziów zdobył Dawid Pluta (b-boy Pluto), który również zajął II miejsce. Laureaci otrzymali puchary, dyplomy i boomboxy.