Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Człowiek 25-lecia w powiecie włoszczowskim. Poznaj zwycięzcę i wyróżnionych

Rafał BANASZEK [email protected]
Stanisław Skóra został Człowiekiem 25-lecia w powiecie włoszczowskim. Pod jego kierownictwem Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska była wielokrotnie nagradzana.
Stanisław Skóra został Człowiekiem 25-lecia w powiecie włoszczowskim. Pod jego kierownictwem Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska była wielokrotnie nagradzana.
Stanisław Skóra, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie, wybrany Człowiekiem 25-lecia w powiecie włoszczowskim. Wyróżnienia dla Bogusława Wypychewicza i Stanisława Hereja
Bogusław Wypychewicz – właściciel grupy kapitałowej ZPUE S.A. – to największa firma w powiecie włoszczowskim, lider w produkcji urządzeń dla elektroenergetyki.
Bogusław Wypychewicz – właściciel grupy kapitałowej ZPUE S.A. – to największa firma w powiecie włoszczowskim, lider w produkcji urządzeń dla elektroenergetyki. Obecnie z żoną Małgorzatą poprzez spółkę Koronea zarządza wszystkimi swoimi firmami, w których pracuje ponad 2500 osób. Najbogatszy mieszkaniec powiatu włoszczowskiego, znajdujący się w pierwszej setce najzamożniejszych Polaków. Uratował upadający zakład stolarki budowlanej Stolbud we Włoszczowie, kupując go w 2006 roku. Z małżonką założyli w 2009 roku Fundację Jesteśmy Blisko, która niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom powiatu. Wypychewiczowie w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju i promocji Włoszczowy w środowisku lokalnym i na arenie krajowej.

Bogusław Wypychewicz - właściciel grupy kapitałowej ZPUE S.A. - to największa firma w powiecie włoszczowskim, lider w produkcji urządzeń dla elektroenergetyki. Obecnie z żoną Małgorzatą poprzez spółkę Koronea zarządza wszystkimi swoimi firmami, w których pracuje ponad 2500 osób. Najbogatszy mieszkaniec powiatu włoszczowskiego, znajdujący się w pierwszej setce najzamożniejszych Polaków. Uratował upadający zakład stolarki budowlanej Stolbud we Włoszczowie, kupując go w 2006 roku. Z małżonką założyli w 2009 roku Fundację Jesteśmy Blisko, która niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom powiatu. Wypychewiczowie w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju i promocji Włoszczowy w środowisku lokalnym i na arenie krajowej.

Stanisław Skóra - prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie - otrzymał wczoraj tytuł Człowieka 25-lecia w powiecie włoszczowskim. Wyróżnieni zostali Bogusław Wypychewicz, właściciel grupy kapitałowej ZPUE i Stanisław Herej, wójt gminy Radków.

Stanisław Skóra od 1997 roku jest prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa, ze spółdzielnią związany jest od 1975 roku. Za jego rządów zakład 10-krotnie zwiększył sprzedaż, poszerzając znacząco gamę produktów.

PIĄTA SPÓŁDZIELNIA W POLSCE

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie, przypomnijmy, została założona w 1936 roku przez grupę 78 największych producentów mleka z okolic Włoszczowy. 40 lat później powstał nowy zakład, który istnieje do dziś przy ulicy Kochanowskiego i jest systematycznie rozbudowywany.

Obecnie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa to największa tego typu spółdzielnia w Polsce południowej, klasyfikowana na 5 - 6 miejscu w kraju. Jest największą firmą branży spożywczej w województwie świętokrzyskim, która zatrudnia ponad 300 pracowników.

W 2005 roku do spółdzielni został przyłączony zakład w Pawłowicach, a w 2012 roku zakład w Lublińcu. Oba oddziały zlokalizowane są w województwie śląskim. W zakładzie w Pawłowicach produkowane są sery twarogowe białe, zaś oddział w Lublińcu jest skoncentrowany na skupie mleka.

PRAWIE 200 MILIONÓW LITRÓW MLEKA NA ROK

Włoszczowska spółdzielnia mleczarska posiada obecnie około 2 tysiące czynnych dostawców. Roczny przerób mleka sięga tutaj około 180 milionów litrów, zaś dzienny przerób wynosi średnio 500 tysięcy litrów. Spółdzielnia pozyskuje surowiec z terenu 5 województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz łódzkiego, zaś cena, jaką płaci za surowiec, jest jedną z najwyższych w kraju.

Sztandarowymi produktami firmy są sery żółte dojrzewające, sery twarogowe, twarożki, maślanki, śmietany i kefiry. Któż nie skosztował kiedyś sera włoszczowskiego, serka Gucio, czy wiejskiego, albo Rajskiego twarogu? Ta firma reklamuje się, że "ma pociąg do sera". I rzeczywiście tak jest.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu WŁOSZCZOWSKIEGO

Stanisław Herej – wójt gminy Radków, najmniejszej w powiecie włoszczowskim pod względem liczby mieszkańców i jednej z najmniejszych w województwie świętokrzyskim.
Stanisław Herej – wójt gminy Radków, najmniejszej w powiecie włoszczowskim pod względem liczby mieszkańców i jednej z najmniejszych w województwie świętokrzyskim. Najdłużej urzędujący wójt w powiecie, rządzący nieprzerwanie od 22 lat (6 kadencji). W tym roku nie wyklucza startowania w kolejnych wyborach. Stawiany wielokrotnie za wzór dobrego gospodarza, laureat ogólnopolskiego plebiscytu Wójt Roku 2007 (znalazł się na 10. miejscu w kraju). Był inicjatorem utworzenia Lokalnej Grupy Działania Region Włoszczowski oraz Lokalnej Grupy Rybackiej Między Nidą a Pilicą we Włoszczowie – instytucji, które pomagają w pozyskiwaniu funduszy unijnych i przyczyniły się do powstania wielu inwestycji służących lokalnej społeczności.

Stanisław Herej - wójt gminy Radków, najmniejszej w powiecie włoszczowskim pod względem liczby mieszkańców i jednej z najmniejszych w województwie świętokrzyskim. Najdłużej urzędujący wójt w powiecie, rządzący nieprzerwanie od 22 lat (6 kadencji). W tym roku nie wyklucza startowania w kolejnych wyborach. Stawiany wielokrotnie za wzór dobrego gospodarza, laureat ogólnopolskiego plebiscytu Wójt Roku 2007 (znalazł się na 10. miejscu w kraju). Był inicjatorem utworzenia Lokalnej Grupy Działania Region Włoszczowski oraz Lokalnej Grupy Rybackiej Między Nidą a Pilicą we Włoszczowie - instytucji, które pomagają w pozyskiwaniu funduszy unijnych i przyczyniły się do powstania wielu inwestycji służących lokalnej społeczności.

Produkty włoszczowskiej spółdzielni trafiają na rynek krajowy oraz eksport. Głównymi odbiorcami krajowymi są specjalistyczne hurtownie nabiałowe oraz sieci handlowe detaliczne i hurtowe. Część produktów zakład eksportuje za granicę, to jest do Czech, na Słowację, Ukrainę, do Rosji, Włoch, Niemiec, Chorwacji, a nawet USA, Algierii w Afryce oraz Pakistanu i Chin w Azji!

WIELOKROTNIE NAGRADZANY ZAKŁAD

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska może pochwalić się kilkudziesięcioma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, otrzymywanymi niejednokrotnie po kilka razy z rzędu. Włoszczowską mleczarnię nagradzano między innymi za jakość serka Gucio, sera włoszczowskiego, wiejskiego, rajskiego, goudy, rajskiego twarogu, śmietany i wielu innych produktów.

W listopadzie ubiegłego roku OSM Włoszczowa zdobyła aż trzy nagrody na targach Mleko-Expo w Warszawie: prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za zajęcie siódmego miejsca w rankingu na największą i najlepszą spółdzielnię mleczarską, puchar prezesa Agencji Rynku Rolnego za wybitne osiągnięcia w eksporcie oraz nagrodę Związku Pracodawców, Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich za wyniki eksportu w roku 2012 (zajęła 10 miejsce).

- W południowej Polsce jesteśmy jednym z najbardziej znanych i markowych zakładów - mówi Stanisław Skóra, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie. - Ciągły rozwój zakładu, zwiększenie produkcji i sprzedaży sprawiają, że jesteśmy liczącą się marką ogólnopolską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie