Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Recepta na wychowanie milionera, popisy wokalne proboszcza, gwiazdorski czar aktorki, tajemnica "czarnej perły"… - relacja zza kulis historyczne gali Człowiek 25-lecia

Marzena ŚLUSARZ, Marzena SMORĘDA
Aldona Orman nie odmawiała wspólnych zdjęć, chętnie towarzyszyła jej córeczka Idalia. Tu ze Stanisławem Wróblem, redaktorem naczelnym "Echa Dnia” oraz Agnieszką Krakowiak – Kondracką, kielczanką, pisarką i scenarzystką serialu "Na dobre i na złe”.
Aldona Orman nie odmawiała wspólnych zdjęć, chętnie towarzyszyła jej córeczka Idalia. Tu ze Stanisławem Wróblem, redaktorem naczelnym "Echa Dnia” oraz Agnieszką Krakowiak – Kondracką, kielczanką, pisarką i scenarzystką serialu "Na dobre i na złe”. Dawid Łukasik
Sentymentalna podróż przez 25 lat wolnej Polski pokazała najwybitniejszych ludzi regionu. Każdy z nich to wyjątkowa postać. Kulisy gali Człowiek 25-lecia województwa świętokrzyskiego.

Recepta na wychowanie miliardera, popisy wokalne proboszcza, gwiazdorski czar Aldony Orman i duma żony zwycięzcy, a także zaskoczenie i łzy wzruszenia. Przedstawiamy kulisy historycznej gali plebiscytu Człowiek 25-lecia w regionie świętokrzyskim.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Za kulisami wielkiej gali

Wielkie emocje towarzyszyły czwartkowej gali plebiscytu Człowiek 25-lecia w regionie świętokrzyskim. Laureaci nie kryli zaskoczenia i wzruszeń z tytułów przyznanych przez czytelników i kapitułę "Echa Dnia". Impreza była okazją do prezentacji dokonań ostatniego ćwierćwiecza w historii regionu świętokrzyskiego i przedstawienia ludzi, którzy w wolnej Polsce, znaczą dla niego najwięcej.

DUMNA MAMA

Ogromnie dumna z syna i wzruszona była pani Barbara Sołowow, która w imieniu Michała Sołowowa, zwycięzcy plebiscytu w regionie świętokrzyskim, mieście Kielce i kategorii Biznes odbierała na gali nagrody i gratulacje.

Dziękując za ten niezwykły zaszczyt, podkreślała związek z regionem, który w jej rodzinie trwa od wielu pokoleń. - Jestem bardzo dumna z syna i cieszę się, że jego przykład pokazał, że mieszkając w Kielcach można osiągnąć światowy sukces - mówiła. Pochwaliła się też znakomitymi relacjami z synem i ogromną miłością i troska, która darzą się nawzajem. - Codziennie, bez względu na okoliczności rozmawiamy ze sobą przez telefon i opowiadamy sobie, jak spędziliśmy dzień - opowiadała o troskliwym synu.

Michał Sołowow, nieobecny na gali z powodu udział w samochodowym Rajdzie Polski w Mikołajkach, które są jego pasją, łącząc się na żywo przez Internet z gośćmi imprezy, dziękował za ogromny zaszczyt i powiedział, że kocha Kielce i region świętokrzyski.
CZARUJĄCA AMBASADOR

Niezwykle wzruszona była Aldona Orman, która otrzymała tytuł Człowieka 25-lecia w kategorii Ambasador. Znana aktorka oczarowała wszystkich nie tylko urodą, ale także osobowością. Otwarta, szalenie życzliwa nie odmawiała nikomu, kto prosił o wspólne zdjęcie, poświęciła też kilka chwil na rozmowę. Uroku dodawała towarzysząca jej córeczka, sześcioletnia Idalia. Aktorka przyznawała, że jest bardzo związana z regionem świętokrzyskim. Pochodzi z Końskich, tu mieszkała do czasów wyjazdu na studia i zawsze chętnie tu wraca. - Opowiadam o urokach mojej ziemi wszędzie, gdzie mogę. Świętokrzyskie bardzo się rozwinęło przez ostatnie lata i jest dziś po prostu piękne - mówiła. - Nagroda, którą dziś otrzymałam, jest dla mnie najcenniejsza, ponieważ przyznali mi ją mieszkańcy mojego regionu. To, co kojarzy mi się najbardziej ze Świętokrzyskim to właśnie ludzie, niezwykle życzliwi i przyjaźni. Bardzo im dziękuję za wyróżnienie - podkreśliła Aldona Orman.

KSIĄDZ Z GŁOSEM JAK DZWON

Niezwykły popis artystycznych zdolności wokalnych dał podczas gali ksiądz Zbigniew Kasperek, proboszcz parafii w Mierzwinie w powiecie jędrzejowskim. Otrzymał tytuł Człowieka 25-lecia w kategorii Religia i wyróżnienia w regionie świętokrzyskim i powiecie jędrzejowskim. Zamiast przemawiać, w podziękowaniu za zaszczyty zaśpiewał i od razu stało się jasne, skąd bierze się niezwykła popularność tego kapłana. Swoją przebojowością potrafi porwać tłumy. Zaskoczył też wszystkich, dedykując nagrody parafianom i swojej nieżyjącej już mamie, mówiąc ze wzruszeniem: - Mamo, kocham Cię.

ZASZCZYCONA ŻONA

Nieobecny na gali był Piotr Lichota, twórca słynnego Jura Parku w Bałtowie, deszcz nagród dla przebojowego biznesmena, czyli tytuł Człowieka 25-lecia w kategorii Turystyka, i wyróżnienie w regionie świętokrzyskim i powiecie ostrowieckim odbierała jego żona Barbara. Dziękując za uznanie dla pracy swojego męża, przyznała jednak, że sama jest zdania iż zasłużył on w pełni na te honory. Dziękowała wszystkim, którzy pomogli jej mężowi w sukcesie

REKTOR Z KLASĄ

Człowiekiem 25-lecia w kategorii Nauka uhonorowany został rektor Politechniki Świętokrzyskiej Stanisław Adamczak. Został on także wyróżniony w regionie świętokrzyskim. - Jestem dumny z tytułów i z faktu, że dzisiaj nagrodzonych tutaj zostało aż dziewięciu absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej, wśród nich najważniejszy bohater plebiscytu, czyli Michał Sołowow. To najlepsza rekomendacja dla uczelni. A jeśli chodzi o tytuł dla mnie, to uważam, że bardzo trudno jest w tej dziedzinie stwierdzić, kto jest najlepszy, stąd pewnie kapituła ustawiła nominowanych alfabetycznie, a ja z racji nazwiska, miałem największe szanse na wygraną - żartował znany z poczucia humoru rektor.

WZRUSZONY ANDRZEJ PIASECZNY

Łączność internetową podczas gali nawiązaliśmy także z nieobecnym na wręczeniu nagród Andrzejem Piasecznym, czyli popularnym Piaskiem. Wokalista był nie tylko zaskoczony z wyróżnienia w kategorii Ambasador, ale także ogromnie wzruszony zaszczytem. - Chociaż nie pochodzę z tej ziemi, jest mi ona bardzo bliska i swoje dorosłe życie związałem właśnie z tym miejscem na ziemi, które uważam za wyjątkowe - mówił z ekranu artysta.

ZASKOCZENI LAUREACI

Jednym z najbardziej zdumionych był Zbigniew Rewera z Chwałek, koło Sandomierza, twórca i prezes Refalu, pierwszej dużej grupy producenckiej w Świętokrzyskiem, który trzykrotnie wychodził na scenę. Nagrodzony w kategorii wojewódzkiej Rolnictwo mówił, że przecież on nic szczególnego nie zrobił, ma tylko sad z jabłkami. - Gdy się robi coś na co dzień, nie zauważa się, że jest ważne. Dlatego dla nas, laureatów, jest to zaskoczeniem - tłumaczył. Działania w tworzeniu grupy uznaje za oczywiste. Przyznał się, że pierwsze próby jej utworzenia podejmował już w 1985 roku. - Jednak warunki wtedy nie były sprzyjające. Kiedy tylko nadążyła się możliwość, powróciłem do planów i utworzyliśmy pierwszą grupę w regionie. Udało nam się znakomicie wypromować sandomierskie jabłka. A dziś idziemy o krok do przodu, wraz z innymi grupami producentów tworzymy spółkę San - Export Group, której głównym zadaniem jest eksport na dalekie zagraniczne rynki - zdradził.

Plany na najbliższy czas ujawnił też Ryszard Pizior, dyrektor do spraw handlu i marketingu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie. - Za chwilę na półkach dużych hipermarketów będzie można kupić ser długodojrzewający naszej produkcji "Czarna perła" - zapowiadał. - To ser dla koneserów, wydaje mi się, że smaczniejszy od serów włoskich, czy szwajcarskich. Ma wspaniały bukiet - zachwalał Michał Matuszczyk, wyróżniony w kategorii wojewódzkiej Rolnictwo, który jako jeden z nielicznych próbował produktu. Sam prezes włoszczowskiej spółdzielni Stanisław Skóra żałował, że mógł być na gali, tym bardziej kiedy dowiedział się, jak wielkie laury go spotkały.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie