Lekkoatletka Victorii Stalowa Wola Danuta Urbanik na podium w Słowenii

/PISZ/
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola (w środku) startowała na mityngach w Słowenii i Szwecji. www.pzla.pl
Lekkoatletka Victorii Stalowa Wola Danuta Urbanik zajęła trzecie miejsce w biegu na dystansie 1500 metrów podczas mityngu rozegranego w Słoweńskim Velenje.

Urbanik w biegu na 1500 metrów uzyskała czas 4.08,44 min i jest to trzeci rezultat zawodniczki w karierze. Lepsze wyniki biegaczka Victorii Stalowa Wola osiągnęła jedynie podczas tegorocznego memoriału Janusza Kusocińskiego oraz w mistrzostwach Polski w 2012 roku w Bielsku-Białej. Szybciej od Polki na mecie zameldowały się Serbka Amela Terzić (4.07,34) oraz 20-letnia Włoszka Federica Del Bouno (4.07,56).
Danuta Urbanik, startowała także na 1500 metrów w mityngu w Szwecji. Zajęła czwarte miejsce, z czasem 4.11,42 min. Pierwsze dwa miejsca zajęły Marokanka Rabab Arrafi z czasem 4.09.33 i Serbka Amela Terzić (4.09,73), a trzecia była Polka Renata Pliś (4.10,14). Zawody w Sollentunie zaliczane były do cyklu Folksam Grand Prix i znajdowały się w kalendarzu European Athletics Outdoor Classic Meetings. Najlepiej z reprezentantów Polski spisała się Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz, która była druga w biegu na 100 metrów przez płotki.

Przypomnijmy, że Urbanik startowała wcześniej w reprezentacji Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy w niemieckim Brunszwiku, gdzie w biegu na 1500 metrów zajęła szóste miejsce. A Polska w końcowej klasyfikacji zajęła czwartą lokatę.