Sport nie ma granic. Mistrzostwa weteranów w Radomiu (wideo, zdjęcia)

/SzS/
Jerzy Przyborowski (z lewej) mimo 83 lat, jest w bardzo dobrej formie.
Jerzy Przyborowski (z lewej) mimo 83 lat, jest w bardzo dobrej formie. S. Szymczak
- Sport nie ma granic. Można go uprawiać w każdym wieku - mówi Jerzy Przyborowski, radomianin, mistrz Polski w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej.
Mistrzostwa Polski Weteranów

W weekend w Radomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski weteranów w lekkiej atletyce. Przyjechało blisko 350 zawodników i zawodniczek z całej Polski w wieku od 35 lat. Najstarszym zawodnikiem był 104-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy. Niestety ostatecznie wycofał się tuż przed startem.
- Dziadek doznał kontuzji na rozgrzewce i niestety nie mógł wystąpić - wyjaśniał na miejscu wnuk pana Stanisława.
Kibice na stadionie przy ul. Narutowicza 9 oczekiwali startu 83-letniego Jerzego Przyborowskiego, najbardziej utytułowanego weterana z Radomia. Wystartował on w biegu na 100 metrów. Nie miał w swojej kategorii rywala, ale czasu 18,90 sekund mogłoby mu pozazdrościć wielu 40-latków.

- Ta impreza pokazuje, że sport nie ma granic wiekowych i każdy może go uprawiać. Cieszę się, że coraz więcej ludzi w różnym wieku decyduje się na bieganie - powiedział Jerzy Przyborowski.

Startowali też inni przedstawiciele regionu radomskiego. Bogusław Świerczewski z Radomia zajął drugie miejsce w kategorii M70 w pchnięciu kulą (12,11 m). Piotr Płoskoński z Rusinowa zajął trzecie miejsce na 400 mppł w kategorii M45. Natomiast w tej samej kategorii wiekowej Marzena Bobrowska z Warki, zwyciężyła w biegu na 100 metrów. W biegu na 800 metrów w kategorii M50 wicemistrzem został Andrzej Leśniewski ze Zwolenia. Kazimierz Zatorski zwyciężył w skoku w dal w kategorii M40.