Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Coraz bliżej przeniesienia Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Poradnia przeniesie się do tego budynku na drugie piętro we wrześniu tego roku. Jest już gotowa obudowa windy.
Poradnia przeniesie się do tego budynku na drugie piętro we wrześniu tego roku. Jest już gotowa obudowa windy. Zdzisław Surowaniec
Coraz bliżej do przeniesienia się Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Stalowej Woli z pawilonu w centrum miasta do budynku na drugim piętrze w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy ulicy Hutniczej. Poradnia będzie mieć tu lepsze warunki do pracy.

Coraz więcej potrzebujących

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego, czyli od września do końca stycznia, z usług Poradni skorzystało 1564 osoby, z pomocy indywidualnej korzysta bezpośrednio około 600 dzieci, w 994 przypadkach taką pomoc otrzymali rodzice. Wsparciem objęto także nauczycieli w liczbie 210. - Obserwujemy, że w porównaniu z zeszłym rokiem, liczby te są dużo większe - podkreśla dyrektor.

Pomieszczenia na piętrze w CKU przerabiane są kosztem 900 tysięcy złotych. Jest już gotowy szkielet do zamontowania zewnętrznej windy. Lada dzień przyjedzie firma z Niemiec i zainstaluje windę - usłyszeliśmy we wtorek.

To kolejna z ważnych inwestycji oświatowych powiatu stalowowolskiego. - Poradnia będzie miała komfortowe warunki do pracy. Zwłaszcza, że jest to praca szczególna, gdyż polega na udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz nauczycielom - podkreśla starosta stalowowolski Robert Fila - Obecnie Poradnia mieści się w małym budynku. Piętro w Centrum będzie dostosowane do potrzeb placówki - dodaje.

Według Marzeny Łaty, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przeniesienie poprawi warunki lokalowe oraz jakość pracy placówki. - Obecnie borykamy się z niedostateczną ilością gabinetów, nasza praca jest zaplanowana od 7.00 do 19.00. Mamy olbrzymie trudności w przyjęciu klienta wymagającego natychmiastowej pomocy, właśnie ze względów lokalowych. Nie możemy również pozwolić sobie na przedłużanie czasu wizyty u specjalisty, ze względu na braki w dostępności pomieszczeń. To bardzo utrudnia pracę i jednocześnie wpływa na jakość kontaktów z pacjentem - dodaje dyrektor.

- Będziemy mieć gabinety przystosowane do prowadzenia różnych form zajęć. Pomieszczenia będą zaadoptowane do pracy grupowej, indywidualnej, planujemy gabinet do terapii rodzin, Biofeedback, doradztwa zawodowego, dogoterapii, superwizji. Ponadto będziemy mogli organizować szkolenia, warsztaty, konferencje w sali przystosowanej do takich zadań. Jednocześnie nasza działalność wpłynie korzystnie na lokalne środowisko edukacyjne - zaznacza dyrektor.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie