Młodzież Rosy Radom z sukcesami na mistrzostwach Europy

/SzS/
Radość Polaków po wygranej z Rosją. Na pierwszym planie Damian Jeszke, gracz Rosy Radom (nr 10). Fot. FIBA Europe
Koszykarze reprezentacji Polski do lat 20 pokonali Rosję i awansowali do kolejnej fazy mistrzostw Europy. W drużynie gra czterech zawodników Rosy Radom.

W Grecji, na Krecie rozgrywane są mistrzostwa Europy Dywizji A do lat 20 w koszykówce mężczyzn. W kadrze narodowej znalazło się aż czterech zawodników Rosy Radom, która w marcu wywalczyła mistrzostwo Polski juniorów starszych. W narodowych barwach grają: Damian Jeszke, Filip Zegzuła, Daniel Szymkiewicz oraz Jakub Schenk. Trzeba do tego zespołu dołożyć wychowanka radomskich klubów Jakuba Garbacza, który obecnie reprezentuje kadrę Polfarmexu Kutno. Cała wymieniona piątka zawodników, dostaje sporo minut.
- Cieszy fakt, że to właśnie nasi zawodnicy stanową trzon reprezentacji - mówi Karol Gutkowski, trener juniorów starszych Rosy.
NIE PODDALI SIĘ
Młodzi Polacy rozpoczęli mistrzostwa od zwycięstwa nad Bułgarią. Potem jednak dostali surową lekcję od Izreala. W trzecim meczu zagrali dobry mecz z faworyzowaną Francją. Prowadzili przez długi czas, ale niestety w końcówce oddali inicjatywę i ostatecznie przegrali różnicą siedmiu punktów.
Niektórzy po tym, meczu już przestali wierzyć w kadrowiczów, wszak tylko wygrana z Rosją dawała im szansę gry w dalszej fazie.
Tymczasem w sobotę Po dwóch bardzo wyrównanych kwartach, biało-czerwoni pokazali bardzo dobrą obronę w trzeciej kwarcie, wypracowali sobie przewagę i wygrali z zespołem Rosji. To była wielka niespodzianka, bo dała Polakom awans do kolejnej rundy. Bardzo ważną trójkę w końcówce spotkania rzucił radomianin, Jakub Garbacz.
CZAS NA TURCJĘ
W drugiej fazie Mistrzostw Europy Polacy zagrają z Turcją (poniedziałek 14 lipca o godz. 17:00), Włochami (wtorek 15 lipca o godz. 21:30) oraz Chorwacją (środa 16 lipca o godz. 17:00). R$adomscy zawodnicy zapowiadają, że z taką grą jak z Rosją, mogą powalczyć o medale.