Piłkarze Siarki mistrzami Tarnobrzega

Piotr SZPAK [email protected]
Bramkarz Siarki Artur Melon (z piłką) tym razem zagrał w ataku.
Bramkarz Siarki Artur Melon (z piłką) tym razem zagrał w ataku. Grzegorz Lipiec
Piłkarze Siarki z Ukraińcem w składzie mistrzami Tarnobrzega. Rewelacyjna postara B-klasowego Juniora Zakrzów.

Czwarta edycja piłkarskich mistrzostw Tarnobrzega o puchar prezydenta Norberta Mastalerza stała na wysokim poziomie i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów, wygrał faworyt drużyna Siarki, ale na największe brawa zasłużyli piłkarze występującego no co dzień Juniora Zakrzów, którzy zagrali w finale.

Trwające 2x15 minut mecze były zacięte, a losy szczególnie w grupie B ważyły się do ostatniej minuty ostatniego spotkania. Ostatecznie piłkarze z Zakrzowa okazali się lepsi od rywali z Ocic o jednego gola. W grupie A wyższość Siarki nie podlegała dyskusji.

UKRAINIEC NA TESTACH

Największe zainteresowanie kibiców towarzyszyło oczywiście pierwszej drużynie piłkarzy Siarki. W składzie tego zespołu zagrało trzech testowanych piłkarzy. Pierwszym był awizowany już wcześniej przez nas Michał Paluch, który został królem strzelców, bowiem pokonywał on bramkarzy rywali aż pięciokrotnie. Drugim testowanym był Jakub Więcek ze Stali Rzeszów, a trzecim 28-letni Ukrainiec Wadim Panas. Jeśli chodzi o Palucha ma on być potwierdzony do gry w Siarce w najbliższych dniach. Pozostali muszą poczekać. Nie wszyscy zawodnicy drugoligowca mogli wziąć udział w turnieju, nie grali między innymi Tomasz Ciećko oraz Tomasz Persona, którym trener Tomasz Tułacz dał odpocząć. Dodajmy, że Przemysław Janowski z drugiej drużyny Siarki został uznany najlepszym bramkarzem.'

- Taki turniej to bardzo fajna sprawa. Zawodnicy drużyn z klasy A i B mogli zagrać z tymi, których na codzień oglądają z trybun. Dla nas najważniejsze jest to, że obyło się bez kontuzji - mówił trener Tułacz.

REWELACYJNY ZAKRZÓW

Niestety nie wszystkim dopisywało szczęście. Największym pechowcem okazał się piłkarz Wielowsi Przemysław Stąporski, który w meczu z Mokrzyszowem mocno ucierpiał w starciu z rywalem, przerwa w grze trwała kilka minut, ale na szczęście obyło się bez wyjazdu do szpitala. Ci, którzy przyszli na Zwierzyniec, a pogoda była wspaniała, zobaczyli w ataku Siarki bramkarza tego zespołu Artura Melona. Zagrał on w finałowym spotkaniu, ale gola nie strzelił. Wiele osób było pod wrażeniem gry zawodników z Zakrzowa. Wiesław Sądel z tej drużyny wybrany został najlepszym piłkarzem turnieju a prezes tego klubu Tomasz Kosior wyróżnił w swoim zespole jeszcze dwóch zawodników bramkarza Konrada Kowalskiego oraz obrońcę Piotra Konopkę.

- Ci chłopcy na co dzień grają w klasie B, a tu wygrywali z wyżej notowanymi rywalami. Dla nich awans do finału był wielką nagrodą. Miło było patrzeć na postawę tej drużyny - mówi z zadowoleniem kibic zakrzowskiego zespołu Piotr Wojewoda.

Wyniki: Grupa A: Siarka II Tarnobrzeg - Mokrzyszów Tarnobrzeg 2:1, Wielowieś - Siarka 2:0, Mokrzyszów - Siarka 0:4, Siarka II - Wielowieś 3:1, Siarka - Siarka II 3:1, Mokrzyszów - Wielowieś 1:1,

1. Siarka 3 9 9-1
2. Siarka II 3 6 6-5
3. Wielowieś 3 1 2-6
4. Mokrzyszów 3 1 2-7

Grupa B: Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg - Iskra Sobów Tarnobrzeg 1:2, Junior Zakrzów Tarnobrzeg - Koniczynka 0:0, Koniczynka - Iskra 0:0, Junior - Wspólnota 0:0, Iskra - Junior 0:2, Koniczynka - Wspólnota 2:1.

1. Junior 3 5 2-0
2. Koniczynka 3 5 2-1
3. Iskra 3 4 2-3
4. Wspólnota 3 1 2-4

O trzecie miejsce: Siarka II - Koniczynka 2:0, finał: Siarka - Koniczynka 6:0.