Lekkoatleci zaczęli olimpiadę - pierwszy dzień bez medalu

/dor/
Karolina Kozłowska była dziewiąta na 100 metrów. Na zdjęciu z tatą Bartłomiejem Kozłowskim. Fot. Dorota Kułaga
W niedzielę trzydniową rywalizację o medale na 20. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozpoczęli lekkoatleci. Zawody odbywają się we Wrocławiu.

W eliminacjach biegu na 100 metrów wystąpiła Karolina Kozłowska z KKL Kielce. Uzyskała czas 12.60 i awansowała do finału B. W nim zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 12.58, co ostatecznie dało jej dziewiątą pozycję na olimpiadzie. 19 lokatę w tej konkurencji zajęła jej klubowa koleżanka Martyna Młynarczyk - 12.91.

W eliminacjach biegu na 800 m wystąpiła Karolina Przytuła z STS Skarżysko. Zajęła siódme miejsce w swojej serii z rezultatem 2:20.59, ale nie awansowała do finału.

W poniedziałek o medal będzie walczył Mateusz Borkowski z LKB Rudnik w biegu na 1500 m, a we wtorek jego klubowa koleżanka Agnieszka Filipowska na 3000 m. Odpadła trzecia medalowa szansa. Trzy dni przed wyjazdem na zawody poważnej kontuzji doznał Paweł Switek z Żaczka Połaniec, który był w gronie faworytów biegu na 800 m.