Wygrane Broni, Energii i Radomiaka. Zagrał Brazylijczyk Renam (zdjęcia)

/W.Ł./
Brazylijczyk Renam zagrał w Radomiaku w drugiej połowie meczu z Avią w Świdniku. Włodzimierz Łyżwa
Dobrze zaprezentowali się dwaj radomscy trzecioligowcy w meczach kontrolnych. Broń pokonała Zwoleniankę Zwoleń, a Radomiak w Świdniku miejscową Avię.
Broń - Zwolenianka

Broń Radom - Zwolenianka Zwoleń 6:2 (2:1), Krukowski 30, Nowosielski 40 z karnego, Książek 65, 87, 90, Gorczyca 69 - Wojtysiak 35, samobójcza 60.
Broń I połowa: Radczenko - Krukowski, Wichucki, Skórnicki, Drobnjak, Bojek, Sałek, Bouchniba, Leśniewski, Marczak, Nowosielski.
Broń II połowa: Deka - Rdzanek, Ankurowski, Gorczyca, Budziński, Krajewski, Bouchniba, Titunin, Syta, Stefański, Książek.
Zwolenianka: Matysiak - Rojek, Stępniewski, Gromski, Denkiewicz, Oleś, Ogonowski, Rokiciński, P. Zięba, Bilski, Wojtysiak oraz Pyrka, Ścigała, Królicki, Skowroński, Miałkowski.

Dla obu drużyn był to pierwszy mecz kontrolny przed nowym sezonem. W ekipie Broni pojawiła się spora grupa nowych zawodników. Wśród nich Słowak, Peter Drobnjak, który całkiem dobrze zagrał na lewej obroni. Przed przerwą pozytywnie w środku pomocy wypadł Tunezyjczyk Wajih Bouchniba. Z kolei w drugiej połowie najlepsze wrażenie wywarł w ekipie Broni powracający po wypożyczeniu z Oskara Przysucha, Bartłomiej Książek.
Broń niemal przez całe spotkanie posiadała przewagę, do przerwy powinna prowadzić różnicą, dwóch, trzech goli, jednak grała nieskutecznie. Nie ustrzegła się też błędów obronie. Spośród testowanych bramkarzy, Ukrainiec Andrirj Radczenko przed przerwą lepiej spisał się niż broniący w drugiej połowie Mateusz Deka (Ceramika Opoczno). Po raz pierwszy pojawił się też Ukrainiec Anatolij Titunin z Karpat Lwów.
NOWI W ZWOLENIANCE
Również w Zwoleniance na placu gry można było wypatrzeć kilka nowych twarzy. Zagrało dwóch zawodników rezerw Radomiaka, Jakub Miałkowski i Roman Skowroński oraz Mateusz Gromski z Jodły Jedlnia i doświadczony Karol Stępniewski z Polonii Iłża. Na tle trzecioligowca z Radomia, beniaminek czwartej ligi momentami prezentował się bardzo korzystnie. W sobotę o godz. 11 Broń podejmuje Oskara Przysucha, a Zwolenianka zagra u siebie z Jodłą Jedlnia.

Avia Świdnik - Radomiak Radom 0:3 (0:1), K. Puton 9, Śliwiński 70, K. Nowocień 83.
Radomiak: Banasiak (46 Kula, 75 Adamczyk) - Cieciura (46 Szewczyk), Dubina (46 Świdzikowwski), Kucharski (46 zawodnik testowany z Brazylii), Karasek (46 Dubina) - Barzyński (46 Michalski), Radecki (46 Agu), W. Puton (46 Winiarski), K. Puton (46 K. Nowocień) - Leandro (46 Wnuk), Stanisławski (46 Śliwiński).

Po Rossi Leandro, w Radomiaku pojawiał się kolejny Brazylijczyk, 22 letni Renam, który zagrał w drugiej połowie spotkania na środku obrony. Zagrał także po raz pierwszy Nigeryjczyk, Chinonso Agu, w środku pomocy.
Z testowanych futbistów zaprezentowali się także, obrońcy Karol Kucharski z Oskara Przysucha, Adrian Karasek z KSZO Juniora Ostrowiec Świętokrzyski, pomocnicy Kacper Michalski z Orła Wierzbica i Kacper Nowocień z Energii Kozienice. W Avii, którą trenuje były szkoleniowiec Radomiaka, Mirosław Kosowski zagrał były gracz "zielonych" Marcin Byszewski.
NAJLEPSZY RADECKI
Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando Radomiaka. Już w 9 min. po zagraniu piłki przez Daniela Barzyńskiego do Krystiana Putona, ten drugi pokonał bramkarza Avii. W 32 min. po strzale Barzyńskiego z 16 m. piłka trafiła w słupek. Gospodarze mogli wyrównać, ale Piotr Banasiak wygrał pojedynek jeden na jeden z jednym graczy Avii. W tej części gry zdecydowanie wyróżniał się na boisku pomocnik Mateusz Radecki. Na początku drugiej połowy dwoma udanymi interwencjami popisał się nasz bramkarz Michał Kula, który uratował zespół od utraty gola. W 70 min. po zagraniu futbolówki w rzutu rożnego przez Aleksieja Dubinę, strzałem głową golkipera Avii pokonał Przemysław Śliwiński. Wynik meczu ustalił Kacper Nowocień, który wykończył akcję Przemysława Śliwińskiego. W sobotę Radomiak na własnym boisku, w ramach rundy przedwstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym zagra z Sokołem Ostróda. Początek spotkania o godz. 17.

Polonia Warszawa (juniorzy) - Energia Kozienice 1:3 (0:0), Ciupiński trzy w tym jedną z rzutu karnego.
Energia: Piaseczny (31 Majos, 61 Domański) - Szary, Kupiec, Walasek, Strąg, W. Nowocień, Janiszewski, Zawadzki, Woźniak, Kołodziejczyk, Stanisławski oraz Ciupiński, Bronisz, Siwak, Czerwiński, Dudek, Wojak, Chojecki, Kalinka, Kisiel.

KS Warka - Start Otwock 1:5 (1:2), gola dla Warki strzelił Filipek.

MÓWIĄ TRENERZY
Jacek Magnuszewski, Radomiak Radom: - Graliśmy momentami dobrze, poprawnie, ale były także słabsze fragmenty. Cieszy to, że nie straciliśmy bramki. Co do testowanych piłkarzy, to nam swoje przemyślenia. Wszyscy nadal zostają u nas i będą trenować.

Tomasz Dziubiński, Broń Radom: - Zagrały dwie jedenastki. Te dwa pierwsze sparingi są po to, aby chłopcy pograli i wprowadzali się do zespołu. Cieszy postawa Bartka Ksiażka, który wraca w dobrym stylu do naszego zespołu. Pozytywny występ zaliczył Robert Drobnjak.

Marek Oczkowski, Zwolenianka Zwoleń: - Rozsypała nam się obrona kompletnie, bo nie mógł zagrać Paweł Kopeć. W końcówce trochę zabrakło sił, ale w całym spotkaniu zaprezentowaliśmy się na tle Broni dobrze. Myślę, że z każdym następnym sparingiem powinno być lepiej.