We wtorek okaże się, jak poważny jest uraz Pawła Golańskiego, obrońcy Korony

/dor/
Paweł Golański w 58 minucie musiał opuścić boisko w Bydgoszczy z powodu urazu. W poniedziałek robił rezonans magnetyczny i usg, we wtorek jedzie na konsultację do doktora Krzysztofa Ficka. Po niej okaże się, jak długo będzie musiał pauzować.

Było podejrzenie, że jest to rwa kulszowa, ale nie jest to ostateczna diagnoza. - Zrobiłem rezonans i usg. Czekam na wynik. We wtorek pojadę do doktora Ficka. Zobaczymy, jaki to jest uraz. Na razie ból daje się we znaki - mówił nam w poniedziałek Paweł Golański, który był najlepszym zawodnikiem Korony w pierwszej połowie meczu w Bydgoszczy. Po jego zejściu z boiska kielczanie popełnili dwa szkolne błędy w obronie i stracili dwie bramki.

Popularny "Golo" nie doznał tego urazu w trakcie konfrontacji z Zawiszą.

- Już trzy dni wcześniej odczuwałem ból, ale nasilił się tuż przed spotkaniem. Pierwszą połowę jakoś wytrzymałem, ale w drugiej już nie dałem rady. Nie mogłem biegać, nie było mowy o walce o piłkę - powiedział Paweł Golański.

Po konsultacji u doktora Krzysztofa Ficka okaże się jak poważny jest to uraz i jak długo "Golo" będzie musiał pauzować. Czasu na wyleczenie nie jest dużo, bo już w piątek podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza mają mecz drugiej kolejki. Na wyjeździe zmierzą się z GKS Bełchatów, który w pierwszej kolejce sprawił największą sensację, wygrywając w Warszawie z Legią 1:0. Początek meczu Korony z GKS o godzinie 18.