Bokserzy zdobyli osiem medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

/dor/
Osiem medali zdobyli reprezentanci Kielecczyzny w finałach 20. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Świdnicy. Pięć wywalczyli pięściarze, a trzy zawodniczki.

Po "złoto" sięgnął Krystian Papis, reprezentujący Rushh Kielce, w kategorii 54 kg. W decydującym pojedynku wygrał z Kordianem Wyciszkiewczem z Kleofasa 06 Katowice.

Srebrne medale zdobyli: Marcin Rak z Rushha w kategorii 63 kg i Patryk Hedhili z KSZO Ostrowiec w 66 kg. Po "brąz" sięgnęli Maciej Kielar z Ringu Busko - Zdrój w 60 kg i reprezentujący Rushh Dawid Łakomiec w 70 kg.

Trzy medale wywalczyły zawodniczki z naszych klubów. Srebrny Aleksandra Linek ze Skalnika Wiśniówka w 70 kg, a brązowe jej klubowa koleżanka Aleksandra Jakubowska w 54 kg i Joanna Kmieciak z Ringu Busko-Zdrój w 57 kg.

Do tych medali doprowadzili następujący trenerzy: Grzegorz Nowaczek, Andrzej Stawski, Ireneusz Czapka (Rushh Kielce), Janusz Domagała, Marcin Domagała (Skalnik Wiśniówka), Zdzisław Patalita (Ring Busko-Zdrój), Egeniusz Cioch, Wojciech Surowiec (KSZO Ostrowiec).

Świętokrzyskie wywalczyło 17 punktów i zajęło 9 miejsce w gronie 14 Okręgowych Związków Bokserskich. - Dawno już nie mieliśmy tak dobrego występu bokserów na olimpiadzie. Osiem medali to świetny wynik - z zadowoleniem mówił Marian Treliński, ceniony działacz i sędzia bokserski z Kielc. Kilka dni temu zdał on egzamin na delegata technicznego ITO.