Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ceny towarów na Targowicy Miejskiej w Pińczowie

MIO
Na stoisku pani Renaty Bochniak z Jakubowic można kupić dosłownie wszystko co potrzebne jest w kuchni.
Na stoisku pani Renaty Bochniak z Jakubowic można kupić dosłownie wszystko co potrzebne jest w kuchni. Alicja Mazurek
Rozpoczęły się żniwa wiec i klientów na Targowicy Miejskiej nieco mniej ale nie to wpływu na ofertę handlową i na ceny. Te - zwłaszcza pospolitych produktów rolnych - lecą w dół, bo mamy pełnię lata.

- Mam ogórki po 1,5 złotego za kilo i cukinie także za 1,5 złotego ale za sztukę co na jedno wychodzi, bo każda waży około kilograma - mówi Renata Bochniak z Jakubowic w gminie Działoszyce, która oferuje także piękne, dorodne warzywa. Pęczek marchwi, pietruszki czy buraczków ćwikłowych kosztował na tym stoisku 1 złotych.

Pod dostatkiem jest owoców typowo lipcowych a więc wiśni, które dojrzewają w czasie żniw. Ich cena waha się od 6 do 8 złotych za kilo. Czarne leśne jagody są po 10 złotych za litr a borówki amerykańskie są po 6 złotych za ćwierćlitrowy pojemniczek, co oburza plantatorów tych owoców, którzy w hurcie uzyskują znacznie niższą cenę. Czarne porzeczki, których zbiory także się już rozpoczęły, kosztowały we wtorek - 3,5 złotego za kilo. Pojawiły się leśne grzyby. Cena łubianki w zależności od gatunku grzybków waha się od 10 do 20 złotych. Młode ziemniaki w kilku odmianach są po 1,2 złotego za kilogram ale przy zakupie większego worka można liczyć na upust do złotówki. Za okazałą główkę sałaty płacimy w granicach 1- 1,5 złotego. Ładny kalafior to wydatek około 2 złotych i mniej więcej tyle samo kosztuje głowa kapusty. Pomidory spod folii są w cenie od 4 do 5 złotych.

Pszczelarze oferują miód w kilku gatunkach a cena pół litrowego słoika miodu mniszkowego, wielokwiatowego czy akacjowego wynosi 17 złotych. Za litr płacimy 32 złote a pszczoły pracują teraz przy zbiorze miodów lipowych o wyjątkowych walorach smakowych i leczniczych. Nie zmienia się cena kurzych jaj - 50 do 65 groszy za sztukę. Podobnie jak cen mięsa i jego przetworów. Schab z kością jest po 16 złotych za kilo o znika szybko ale inne gatunki mięs można kupić bez problemów. Wprawdzie wołowiny jest mało i za pieczeń płacimy 26 złotych, kilogram "oczka" na rosół - 22 złote, szponder jest po 18 złotych, pręga bez kości 23 a legawa - 30 złotych. Za kilogram kurczaka płacimy około 8 złotych. Za filety z indyka zapłacić trzeba już 20 złotych i 50 groszy za kilo. Jeśli chodzi o mięso wieprzowe i jego przetwory to ceny pozostają bez zmian, a za kilo szynki płacimy około 15 złotych, żeberek wieprzowych 13 złotych a boczku - 14 złotych.

Kaszanka - 7 złotych za kilo a pasztetówka swojska jest o 2 złote droższa. Salceson włoski jest po 10.90, wiejski po 12 złotych a ozorkowy po 14.90. Za kilogram kiełbasy płacimy od 12,50. Swojska jest po 15,50, wiejska - 16,50, toruńska 13,50, szynkowa - 17,90 , baleron - 22,50, mortadela - 9.80 a zwykła wiejska tuszonka po 10 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie