Zwycięstwo rezerw Korony nad Granatem Skarżysko (WIDEO, zdjęcia)

/SAW/
W walce z graczami Granatu Skarżysko Adrian Uniat (w środku) strzelec trzeciego gola dla Korony. Sławomir Stachura
W piłkarskim meczu sparingowym trzecioligowców, Korona II Kielce pokonała Granat Skarżysko-Kamienna 3:1 (2:1)
Korona II Kielce – Granat Skarżysko 3:1

Korona II Kielce - Granat Skarżysko 3:1

Korona II Kielce - Granat Skarżysko-Kamienna 3:1 **(2:1)**

Bramki: 0:1 Bartosz Styczyński 11 min. 1:1 Hubert Laskowski 19, 2:1 2:1 Daniel Gołębiewski 27, 3:1 Adrian Uniat 89.

Korona: Mazur (46. Kosiorowski) - Piwowar, Zawadzki, Załęcki, Kobryń - Laskowski, Szmalec, Stachura, Kotarzewski, Janiec - Gołębiewski oraz A. Dziubek, Jaśkiewicz, A. Paprocki, Zawierucha, Wychowaniec, Uniat, Rogala, Merchut, Pietras.

Granat: Michalski - Chrzanowski, Styczyński, Gębura, Kupczyk - Mianowany, Sala, Imiela, Malinowski - Fryc, Kowalski oraz Lisowski, Orlikowski, Grzejszczyk, M. Dziubek, Ostrowski, Gajos, Markowicz, Smolarczyk.

Sparing rozgrywany na stadionie przy ul. Szczepaniaka w Kielcach w pierwszej połowie stał na dobrym poziomie, toteż obaj trenerzy chwalili swoich zawodników.

Szkoleniowiec Granatu Ireneusz Pietrzykowski nie robił tragedii z porażki, miał za to okazję sprawdzić wszystkich nowych na czele z napastnikiem Janem Kowalskim, który ostatni sezon spędził w drugoligowej Siarce Tarnobrzeg.

- Sparing ciekawy, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy było sporo fajnych akcji z obydwu stron. Janek Kowalski grał w wyższej lidze i powinien być sporym wzmocnieniem mojej kadry - podkreślał Pietrzykowski.

Trener rezerw Korony Sławomir Grzesik był zadowolony ze zwycięstwa. Cieszyła go również niezła forma jego piłkarzy, a także wracającego do zespołu Andrzeja Paprockiego, wychowanka Korony Kielce, który ostatnio leczył kontuzję kolana, a jesienią w ubiegłym sezonie reprezentował Łysicę Akamit Bodzentyn.

- Andrzej jest po dłuższej przerwie, a mimo to potrafił dziś dojść do trzech bramkowych okazji. Na pewno jeszcze ma spore zaległości po takiej kontuzji, ale posiada duże umiejętności i szybko dojdzie do siebie. Sparing był interesujący, z trudnym przeciwnikiem. Zwycięstwo na pewno cieszy, choć na tym etapie nie przywiązujemy wagi do wyników - przyznał trener Grzesik.