Piotr Nowak bez medalu łuczniczych mistrzostw Europy

/PK/
Piotr Nowak z Karimy Prząsław koło Jędrzejowa nie stanie na podium łuczniczych mistrzostw Europy, które odbywają się w Echmiadzin w Armenii. Ale reprezentacja Polski wróci z co najmniej jednym medalem.

W turnieju indywidualnym Nowak dotarł do drugiej rundy finałowej, w której przegrał z Belgiem Rickiem Martensem 3:7. Bez powodzenia strzelała również nasza męska drużyna w składzie Nowak, Sławomir Napłoszek, Paweł Marzec. "Biało-czerwoni" w pierwszej rundzie (1/8) ulegli Hiszpanii 0:6.

Świetnie spisały się natomiast nasze panie. Drużyna w składzie Karina Lipiarska, Justyna Mospinek, Natalia Leśniak zdobyła brązowy medal. Polki pokonały Estonię 6:2, w ćwierćfinale Danię 5:4 (po barażu - 27:20), w półfinale uległy Francji 2:6, a w meczu o brązowy medal pokonały po dogrywce Rosję 5:4 (27:26).

Szanse na medale w turnieju indywidualnym nadal mają Napłoszek i trójka naszych pań.