Srebrny medal ostrowieckiego pięściarza

Rafał SOBOŃ
Patryk Hedhili to jeden z obiecujących zawodników KSZO Ostrowiec.
Patryk Hedhili to jeden z obiecujących zawodników KSZO Ostrowiec. Rafał Soboń
Patryk Hedhili na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Świdnicy wywalczył srebrny medal.

W Świdnicy ostrowiecki klub reprezentowało dwóch pięściarzy. Konrad Gierada walczył w kategorii wagowej 46 kilogramów, natomiast Patryk Hedhili w kategorii 66 kilogramów. Dla Konrada Gierady zawody zakończyły się już na walce ćwierćfinałowej, w której uległ 0:3 Jakubowi Nowakowi z klubu Boks Poznań.

Bardzo dobrze spisał się natomiast Patryk Hedhili, który w ćwierćfinale pokonał 2:1 Pawła Zagórskiego z BKS Olimp Szczecin, a w półfinale wygrał z Erykiem Brzezińskim z Zagłębia Konin. W finałowej walce o złoto zmierzył się z reprezentującym Kaczor Boks Team Wałbrzych - Oskarem Gajcowskim. Walka ta, choć wyrównana, nie została najlepiej rozegrana przez naszego zawodnika.

Ostrowiecki pięściarz nie zadał zbyt wielu ciosów i sędziowie wskazali jako zwycięzcę rywala Patryka. Mimo to, srebro w zawodach uznawanych za mistrzostwa Polski juniorów młodszych należy uznać za spory sukces podopiecznego trenerów Eugeniusza Ciocha i Wojciecha Surowca.