Zwycięstwo rezerw Korony z Wierną w Małogoszczu

/SAW/
Adam Zawierucha strzelił dwa gole dla Korony Kielce w sparingu z Wierną w Małogoszczu. Sławomir Stachura
W sparingów dwóch trzecioligowców Wierna przegrała w Małogoszczu z Koroną Kielce 1:4.

Wierna Małogoszcz - Korona II Kielce 1:4 (1:2), Adam Zawierucha 30 i 35, Albert Dziubek 50, Daniel Gołębiewski 73 - Michał Smolarczyk 15.
Korona, I połowa: Mazur - Zawadzki, Załęcki, Bednarski, Piwowar - Laskowski, Stachura, Szmalec, Uniat, Kotarzewski - Zawierucha. II połowa: Kosiorowski - Piotr Paprocki, Dejmek, Rogala, Merchut - Kwiecień, Petrow, Andrzej Paprocki, Jaśkiewicz, Dziubek - Gołębiewski.

Wierna: Wróblewski - Krzeszowski, Poddębniak, Kołodziejczyk, Augustyn - Bała, Jeziorski, Kita, Supierz - Gajek, Smolarczyk oraz Frączek, S. Wijas, Czyżyk, Mazurczak, Jędrzejak, Malinowski.

Gospodarze prowadzili po bramce pozyskanego z Moravii Morawica Michała Smolarczyka, ale jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Sławomir Grzesika wyszli na prowadzenie 2:1 po dwóch golach 18-letniego Adama Zawieruchy. W drugiej połowie kielczanie potwierdzili swoją przewagę dwoma kolejnymi trafieniami.

- Dziś z różnych powodów nie mieliśmy pięciu zawodników. Zespół trzymał się jeszcze jakoś do przerwy, ale po zmianie stron, gdy Korona wymieniła całą jedenastkę i weszli zawodnicy z ekstraklasowego składu, dominowała już zdecydowanie na boisku - przyznał Mariusz Lniany, trener Wiernej.

W drużynie z Małogoszcza sprawdzany był stoper z Sokoła Rykoszyn - Łukasz Poddębniak.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, na bardzo dobrym boisku. Do przerwy grała młodzież, po zmianie stron kilku zawodników z pierwszego składu Korony jak Radek Dejmek czy Ukrainiec Kyryło Petrow. Adam Zawierucha? To chłopak urodzony w 1996 roku, ma instynkt, szuka go piłka - podsumował Sławomir Grzesik, trener Korony.

W środę o godzinie 17 Wierna zagra w Małogoszczu kolejny sparing ze spadkowiczem z trzeciej ligi - Nidą Pińczów, a rezerwy Korony zmierzą się z grającą w czwartej lidze mazowieckiej Szydłowianką w Szydłowcu (godzina 17.30).