Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi karatecy z Tarnobrzega, Nowej Dęby i Cyganów wypoczywają na zgrupowaniu we Frysztaku

/PISZ/
Karate to nie tylko sport dla chłopców, także dla dziewcząt. Wiele z nich wypoczywa we Frysztaku.
Karate to nie tylko sport dla chłopców, także dla dziewcząt. Wiele z nich wypoczywa we Frysztaku. Archiwum klubowe
Grupa licząca aż 50 młodych sportowców, uprawiających karate w klubach z Tarnobrzega, Nowej Dęby oraz Cyganów przebywa na wakacyjnym zgrupowaniu we Frtysztaku. Mają mnóstwo radości, nie zraża ich padający chwilami deszcz, nie nudzą się, jest wesoło.

Pobudka na takim obozie do przyjemności nie należy. Kiedy ich rówieśnicy przeciągają się o siódmej rano w swoich domowych łóżkach, młodzi sportowcy w kimonach już schodzą na pierwsze w ciągu dnia, ale nie jedyne zajęcia.
- Taki obóz to ma być aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Szkoda na wakacjach każdej godziny. Jesteśmy tu od 18 lat, jest wspaniale, to świetny i sprawdzony przez nas pod każdym względem ośrodek. Będziemy tu przyjeżdżać nadal, jest super - mówi trener sportowców z kimonach a jednocześnie radny Rady Miasta Tarnobrzega Ryszard Kiper.

Do dyspozycji młodych ludzi jest hala sportowca oraz kompleks basenów. Nikt się nie nudzi, sport to zdrowie i dla karateków nie ma czasu na nudę oraz siedzenie przed komputerami.
Sportowcy z Tarnobrzega, Nowej Dęby i Cyganów wraz ze swymi trenerami nie ograniczają się tylko do treningów. Organizowane są wycieczki. W piątek młodzież była w Karpackiej Troi. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest Trzcinicy, w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, kilka kilometrów na północny-zachód od Jasła, nad doliną rzeki Ropy. Miejsce, w którym powstał Skansen należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie prac wykopaliskowych, zwłaszcza tych prowadzonych od 1991 roku odkryto tu ponad 160 tysięcy zabytków, na które składają się naczynia, wyroby z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza. Wiele z nich jest zabytkami unikatowymi, uznawanymi za wspaniałe dzieła dawnej sztuki i rzemiosła.

- Ta wycieczka zrobiła na nas wszystkich, bez względu na to, kto ile ma lat olbrzymie wrażenie. To była wspaniałą lekcja historii, wielu z nas na długo ją zapamięta i pewnie jeszcze tu wróci.

Oprócz trenera Ryszarda Kipera zajęcia prowadzą także inny szkoleniowcy, jego synowie Artur i Dawid oraz Ewelina Motyka. Cała trójka to medaliści mistrzostw Polski, reprezentanci naszego kraju mający na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Artur i Dawid przebywają na wakacyjnych koloniach z dziećmi i młodzieżą już od wielu lat, mają niezbędne doświadczenie i wiedzą, że szczególnie podczas zajęć w wodzie muszą mieć oczy dookoła głowy. Wszyscy musza się czuć bezpiecznie i tak się czują.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie