Siatkarze Czarnych Radom mistrzami świata!

/W.Ł./
Michał Bryl i Kacper Kujawiak mistrzowie świata do lat 21 w siatkówce plażowej.
Michał Bryl i Kacper Kujawiak mistrzowie świata do lat 21 w siatkówce plażowej. archiwum
Michał Bryl i Kacper Kujawiak, podopieczni trenera Mirosława Malca, reprezentanci Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni Radom zostali mistrzami świata do lat 21 w siatkówce plażowej medal. Radomianie w finale pokonali parę rosyjską, Leszukow/ Margiew.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak zdecydowanie wygrali swoją grupę nie tracąc nawet seta. Radomski duet rywalizację o medale rozpoczął od wygranej nad parą Yuriy Bokshan/Mykola Khomyn (Ukraina) 2:0 (21:13, 21:16). Później wygrali z parą Partik Lombi/Abu Bakarr Kamara (Sierra Leone) 2:0 (21:13, 21:18). Kolejnymi przeciwnikami byli Niemcy, Niklas Rudolf/Max Betzien, których radomianie pokonali 2:0 (21:15, 21:13). W czwartym meczu wygrali z Descartes Sheldon/Darnell Eudoxie (Saint Lucia). Rywale z niewielkiej wyspy na Karaibach w całym pojedynku zdobyli 15 punktów. Michał i Kacper zwyciężyli 2:0 (21:4, 21:11).

Po fazie grupowej Michał Bryl oraz Kacper Kujawiak awansowali bezpośrednio do drugiej rundy, w której pokonali litewską dwójkę Rumsevicius/Kazdailis 2:0 (21:12, 21:12). W ćwierćfinale przegrali pierwszego seta, ale cały mecz wygrali z niemiecką parę Wickler/Schneider 2:1 (21:18, 19:21, 15:11). W meczu o finał po dramatycznym boju pokonali norweski duet Sorum/ Mol 2:1 (19:21, 21:18, 15:8).