Bartłomiej Stój z Victorii Stalowa Wola nie awansował do finału na mistrzostwach świata

/ARKA/
Bartłomiej Stój nie zdołał awansować do finału konkursu rzutu dyskiem podczas mistrzostw świata juniorów w Stanach Zjednoczonych. Arkadiusz Kielar
Reprezentant Victorii Stalowa Wola, Bartłomiej Stój, w lekkoatletycznych mistrzostwach świata juniorów w Eugene w Stanach Zjednoczonych nie zdołał awansować do finału konkursu rzutu dyskiem.

Stój nie przebrnął eliminacji, zajął w nich 17 miejsce z wynikiem 55,92 m. Mistrzem świata juniorów w rzucie dyskiem został Chorwat Martin Marković, który uzyskał rezultat 66,94 m.

W 15 Mistrzostwach Świata Juniorów w USA startuje też inna zawodniczka Victorii, biegaczka Oliwia Pakuła, w sztafecie 4x400 metrów. Reprezentantki Polski wywalczyły awans do finału, w eliminacjach pobiegły w składzie: Pakuła, Karolina Ciesielska, Natalia Bartosiewicz i Adrianna Janowicz, zajmując w swojej serii eliminacyjnej trzecie miejsce, z czasem 3.39,51, to był siódmy wynik całych eliminacji. Najszybsze były reprezentantki USA, z czasem 3.32,73. Finał rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.