Medale pływaków Salosu Cortile Kielce

/SAW/
Siedem medali wywalczyli w sumie pływacy Salosu Cortile Kielce w Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu.

Pięć medali zdobyli pływacy Salosu Cortile Kielce na Mistrzostwach Polski Juniorów 15 letnich, które odbyły się w w Gliwicach. Tytuł Mistrza Polski w konkurencji 200m stylem zmiennym wywalczył Kasper Kijewski. Zawodnik trenujący pod okiem Iwony Kijewskiej i Marcina Przytuły wygrał uzyskując wynik 2:10,74.. Kasper był do tego drugi na 200m stylem grzbietowym (2:07,42) i trzeci na 100mgrzbietowym (1:00,00). Na 50m stylem grzbietowym Kasper uzyskując 28,56 zajął piąte miejsce.

Wszystkie wyniki uzyskane przez kielczanina w seriach finałowych zawodów to nowe rekordy okręgu juniorów 15,16 i 17-letnich. Autorem pozostałych medali dla naszego okręgu był drugi zawodnik Salosu Cortile - Dominik Bujak.. Był trzeci 200 m zmiennym (2:12,52), i trzeci na 400 zmiennym (4:40,46). Czas uzyskany w konkurencji 400m to nowy rekord okręgu juniorów 15-letnich.

Dwa srebrne medale w mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich, które odbyły się w dniach od 18 do 20 lipca na 50m pływalni w Gorzowie Wielkopolskim, wywalczyła zawodniczka Salosu Cortile Paulina Rogowska. To jej pierwsze medale w mistrzostwach Polski. Podopieczna pary trenerskiej, Iwony Kijewskiej i Marcina Przytuły zdobyła srebrne medale na 100m stylem dowolnym (59,70) oraz 200m stylem dowolnym (2:08,12). W pozostałych swoich startach zawodniczka z Kielc zajmowała szóstą lokatę na dystansie 400m stylem dowolnym (4:38,39) oraz szóstą na dystansie 800m stylem dowolnym (9:38,20). Z pozostałych wyników naszych zawodników warto jeszcze wymienić także ósme miejsce Mai Mazur w konkurencji 200m stylem grzbietowym (2:34,94). W zawodach rywalizowało 261 zawodników z 97 klubów.