Oliwia Pakuła z Victorii Stalowa Wola pobiegła w finale na mistrzostwach świata

/ARKA/
Oliwia Pakuła (z prawej) ma za sobą start w mistrzostwach świata juniorów w Stanach Zjednoczonych. Arkadiusz Kielar
Biegaczka Oliwia Pakuła z Victorii Stalowa Wola startowała w lekkoatletycznych 15 Mistrzostwach Świata Juniorów w Eugene w Stanach Zjednoczonych w reprezentacyjnej sztafecie 4x400 metrów. Polki awansowały do finału, w którym zajęły szóste miejsce.

Reprezentantki Polski w eliminacjach pobiegły w składzie: Oliwia Pakuła, Karolina Ciesielska, Natalia Bartosiewicz i Adrianna Janowicz, zajmując w swojej serii eliminacyjnej trzecie miejsce, z czasem 3.39,51., to był siódmy wynik całych eliminacji. Najszybsze w eliminacjach były reprezentantki USA, z czasem 3.32,73.

Finał rozpoczął się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego, w nim Polki w składzie: Pakuła, Bartosiewicz, Janowicz oraz Aleksandra Szczerbaczewicz z czasem 3.37,52 zajęły siódme miejsce, ale zostały przesunięte na szóstą pozycję po dyskwalifikacji Jamajek. Mistrzostwo świata wywalczyły Amerykanki, z czasem 3.30,42.

Przypomnijmy, że w Eugene startował też, w konkursie rzutu dyskiem, inny reprezentant stalowowolskiej Victorii, Bartłomiej Stój, który nie zdołał przejść eliminacji i zajął ostatecznie 17 miejsce z wynikiem 55,92 m.

We wtorek 29 lipca w Szczecinie rozpoczynają się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów, w których rywalizować będą dwie biegaczki Victorii Stalowa Wola, Danuta Urbanik na 800 i 1500 metrów oraz Anna Wójcik na 1500 i 5000 metrów. Wystartuje w nich także Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba, który rywalizować będzie w biegu na 800 m.