Złoty medal wychowanki Victorii Stalowa Wola w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski

/ARKA/
Wychowanka Victorii Stalowa Wola, Joanna Jóźwik, wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów. www.pzla.pl
W 90 Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce w Szczecinie złoty medal w biegu na 800 metrów wywalczyła wychowanka Victorii Stalowa Wola, reprezentująca obecnie barwy AZS AWF Warszawa Joanna Jóźwik.

Jóźwik wygrała z czasem 2.02,27, wyprzedzając halową wicemistrzynię świata, Angelikę Cichocką (ULKS Talex Borzytuchom) - 2.02,73 oraz Paulinę Mikiewicz (Podlasie Białystok) - 2.03,87. Czwarta była reprezentantka Victorii Stalowa Wola, Danuta Urbanik, z czasem 2.04,36.

W finale biegu na 800 m panów walczył Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba i zajął piąte miejsce z czasem 1.49,82. Najlepszy był Adam Kszczot z RKS Łódź - 1.47,07.