Agnieszka Filipowska na podium w biegach górskich

/dor/
Agnieszka Filipowska
Zawodniczka z Rudnika została wicemistrzynią kraju w kategorii juniorek młodszych Bardzo dobrze spisali się lekkoatleci z Kielecczyzny na Mistrzostwach Polski w biegach górskich na długim dystansie w stylu alpejskim. Zawody odbyły się w Międzygórzu. Srebrny medal zdobyła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik.

Dla Agnieszki Filipowskiej to już kolejny medal w biegach górskich. Tym razem została wicemistrzynią Polski w kategorii juniorek młodszych. Licząca 4 kilometry trasę pokonała w czasie 29.18 sekundy. Nie startował natomiast Mateusz Borkowski, ponieważ przygotowuje się do 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które w dniach 16-26 sierpnia odbędą się w Nankin w Chinach.

W Międzygórzu startowali też inni lekkoatleci Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. W biegu juniorek młodszych na siódmej pozycji sklasyfikowana została Maja Dyonioziak z wynikiem 38.06. W biegu seniorek na 9,5 kilometra wystartowała Karolina Gacoń. Zajęła szóstą pozycję z czasem 1:08.34, a siódma była Kinga Brzoszkiewicz - 1:09.18.

W rywalizacji seniorów na 10,8 kilometra na siódmej pozycji sklasyfikowany został Daniel Wosik z RMD Montrail Team LKB Rudnik - 1:00.02, na 20. Piotr Jaśtal - 1:06.49, na 22. Michał Jagieło - 1:09.15, na 26. Grzegorz Rakoczy - 1:10.20 - wszyscy z LKB Rudnik.