Brąz ostrowieckich waterpolistów na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Rafał SOBOŃ
sxc.hu
W Wołowie rozegrano turniej finałowy XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce wodnej. Młodzi gracze KSZO Ostrowiec zakończyli zmagania na trzecim miejscu.

Najlepsi młodzi waterpoliści

W finale UKS MOSM Bytom pokonał Pałac Młodzieży Warszawa 17:11 (4:4, 4:1, 4:2, 5:4). Klasyfikacja mistrzostw Polski juniorów młodszych w sezonie 2013/2014:1. UKS MOSM Bytom; 2. Pałac Młodzieży Warszawa; 3. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski; 4. ŁSTW Łódź; 5. Alfa II Gorzów Wielkopolski; 6. CKS Orka Szczecin; 7. UKPW Legia Warszawa; 8. Arkonia Szczecin; 9. Alfa Gorzów Wielkopolski; 10-11. AZS AWF Poznań, Neptun Łódź.

Ostrowczanie w ćwierćfinale po sześciu bramkach Kacpra Tracza, dwóch Marcina Wołka i jednym trafieniu Jakuba Kochańskiego pokonali Alfę II Gorzów Wielkopolski 9:8 (3:0, 0:3, 3:3, 3:2). Po bardzo dobrym początku i prowadzeniu 3:0, w drugie kwarcie ostrowczanie oddali pole rywalowi i przegrali w takim samym stosunku. Trzecia kwarta zakończyła się remisem po 3, a o zwycięstwo gra toczyła się do ostatniej syreny. Ostatecznie, jedną bramką wygrali ostrowczanie, którzy w półfinale zmierzyli się z Pałacem Młodzieży Warszawa. Tym razem rywale byli poza zasięgiem zawodników KSZO, a mecz zakończył się wynikiem 6:19.

Na listę strzelców wpisali się: Wiktor Pałasz i Patryk Sadłowski - po 2 bramki oraz po jednym golu dołożyli Aleksander Ozga i Kacper Tracz. - Wynik może tego nie oddaje, ale był to bardzo dobry mecz w wykonaniu. Niestety, już na jego początku wykluczony został z gry Karol Tracz, jednak jego koledzy zagrali dobre zawody - stwierdził Robert Serwin, trener KSZO. O trzecie miejsce pomarańczowo-czarnym przyszło rywalizować z ŁSTW Łódź i trzeba przyznać, że mecz ten dostarczył kibicom wielu emocji. - Przed meczem tłumaczyłem swoim chłopcom, że mamy wszystko do zyskania i nic do stracenia - zdradza kulisy spotkania trener Robert Serwin. Faworytem na papierze wydawali się zawodnicy z Łodzi, którzy w rundzie zasadniczej pokonali ostrowiecki zespół. Tym razem taktyka i konsekwencja w realizacji założonego planu dała efekt. - Zwróciłem uwagę moim zawodnikom, że bramkarz rywala reaguje bardzo żywiołowo. Wykorzystali to. Wiedzieliśmy, że Kacepr Tracz będzie indywidualnie kryty, dlatego nastawiliśmy się na opcję, w której miał on maksymalnie absorbować uwagę rywala i wyciągać go, by zrobić miejsce kolegom. Omówiliśmy także rzuty karne.

Skład naszej drużyny

Wojciech Kotaś, Michał Grys - Patryk Sadłowski, Aleksander Ozga, Kacper Tracz, Jakub Kochański, Jakub Waza, Wiktor Lipicki, Kamil Nawodziński, Wiktor Pałasz, Marcin Wołek, Jakub Krawczyk, Igor Szląszkiewicz. Trener: Robert Serwin.

Chłopcy nie kombinowali i robili to, co wychodzi im najlepiej - wspomina Robert Serwin. Pierwszą kwartę nieznacznie wygrali ostrowczanie 3:2, w drugiej górą byli łodzianie wygrywając 2:1. Dwie ostatnie kwarty kończyły się remisami - odpowiednio 2:2 i 1:1. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 7:7 (bramki dla KSZO zdobyli Kacper Tracz 4 i Wiktor Pałasz 3), a o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W nich górą byli ostrowczanie, wygrywając 4:2.