Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola brązową medalistką mistrzostw Polski

/ARKA/
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski.
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. www.pzla.pl
W 90 Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce w Szczecinie brązowy medal w biegu na 1500 metrów wywalczyła reprezentantka Victorii Stalowa Wola, Danuta Urbanik.

Rywalizacja na 1500 metrów toczyła się w dwóch seriach. W pierwszej serii trzecie miejsce zajęła Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola, z czasem 4.27,56, to jej rekord życiowy na tym dystansie. Jednak mocniejsze zawodniczki pobiegły w serii drugiej i to w niej rozstrzygała się walka o medale. Mistrzostwo Polski wywalczyła Angelika Cichocka z ULKS Talex Borzytuchom, z czasem 4.09,19, srebrny medal zdobyła Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) - 4.09,97, a trzecia Urbanik zakończyła rywalizację z czasem 4.10,16. Wójcik w rywalizacji na 1500 metrów sklasyfikowana została ostatecznie na 14 pozycji.