Wisła Sandomierz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (zdjęcia)

/gli/
W meczu Wisły Sandomierz (niebieskie stroje) z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (pomarańczowo-czarne stroje) padł remis 1:1. Grzegorz Lipiec
Piłkarze trzeciej ligi grupy świętokrzysko-małopolskiej zainaugurowali sezon 2014/2015. Wisła Sandomierz zremisowała na własnym stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1.
Wisła Sandomierz - KSZO Ostrowiec 1:1

Wisła Sandomierz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1

Grzegorz Lipiec

(fot. Grzegorz Lipiec)

Wisła Sandomierz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Adrian Gębalski 9 minuta, 1:1 Kamil Dziadowicz 61 minuta

Wisła: Wierzgacz 7 - Mikulec 6, Pydych 5, Beszczyński 6, Chorab 5 (82 Gołasa nie klas.) - Ziółek 5 (72 Adamczyk), Kukiełka 6, Wawryszczuk 4 (72 Hul 3), Nogaj 6, Piątkowski 6 (78 Pacholarz nie klas.) - Gębalski 7

KSZO: Zacharski 7 - Stachurski 6, Grunt 6, Nowik 7, Latkowski 6 - Ryński 6 (81 Stawiarski nie klas.), Czajkowski 4 (67 Mąka 2) Mikołajek 5, Kapsa 6, Dziadowicz 7 - Kosowski 4 (67 Gardynik 2)

Kartki: żółta: Stachurski (KSZO). Sędziował: Przemysław Greń (MZPN). Widzów: 900.

Sobotni mecz pomiędzy miejscową Wisłą a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski był typowym spotkaniem walki, toczonym dodatkowo w ogromnym upale. Mecz rozpoczął się od minuty ciszy. W ten sposób władze klubu, a także kibice uczcili pamięć Michała Krakowiaka, byłego bramkarza Wisły, który w lipcu zginął w wypadku samochodowym.

Podopieczni Tadeusza Krawca już w 9 minucie przeprowadzili skuteczny kontratak. W polu karnym największym sprytem popisał się Adrian Gębalski, który pokonał golkipera gości i było 1:0 dla miejscowych. Potem to KSZO dyktowało warunki gry i co kilka chwil bramkarz Wisły, Stanisław Wierzgacz musiał interweniować po strzałach Jakuba Kapsy oraz Kamila Dziadowicza. Druga połowa to ponownie przewaga gości, która została w 61 minucie udokumentowana bramką. Dziadowicz w zamieszaniu podbramkowym wepchnął futbolówkę do siatki. Strata bramki zmobilizowała sandomierzan, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć zwycięskiego gola. Ostatnie 10 minut meczu to oblężenie bramki Konrada Zacharskiego. Bliski szczęścia był zwłaszcza w 89 minucie gry Jarosław Pacholarz, którego strzał z siedmiu metrów zablkował Marcin Grunt. Wynik nie uległ już zmianie.

Miłym akcentem spotkania była wizyta Roberta Ćwiklińskiego, inicjatora akcji "Kibicowska Wyprawa Rowerem przez Polskę". Mieszkaniec Opola przemierza samotnie trasę o długości 1500 km i w ten sposób zachęca do wsparcia finansowego Hospicjum "Betania" w Opolu. Samotny rowerzysta otrzymał koszulki Wisły oraz KSZO wraz z podpisami zawodników. Trafią one licytację.