Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Darmowe badania w mammobusie (terminarz)

/wit/
W naszym regionie darmowe badania mammograficzne będzie można wykonać 28 i 29 sierpnia.
W naszym regionie darmowe badania mammograficzne będzie można wykonać 28 i 29 sierpnia. archiwum
Połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która jeszcze się nie przebadała, zrób to teraz. W dniach 28 i 29 sierpnia mobilne przychodnie odwiedzą także nasz region.

Gdzie darmowa mammografia?

Gdzie darmowa mammografia?

Darmowe badania będzie można wykonać 28 sierpnia w: Belsku Dużym, przy SPZOZ BELMED, ulica Szkolna 4; w Magnuszewie na placu przy Targowisku, ulica Partyzantów; 29 sierpnia w Iłży przy Straży Pożarnej, ulica Garbarska 5; w Orońsku przy Gminnym Klubie Sportowym "Oronka", ulica Brandta 43; w Kazanowie przy Straży Pożarnej, ulica Zwoleńska 22.

Specjaliści podkreślają, że lato to dobry czas na nadrobienie zaległości w zakresie badań profilaktycznych. Jednym z nich jest właśnie mammografia - najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

- Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać - mówią lekarze.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na stuprocentowe wyleczenie.

Darmowe badanie mogą wykonać kobiety w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 - 1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Wszystko w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Jest on skierowany do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Ma na celu objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 - 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją - czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie