Porażka KSZO Junior Ostrowiec w Centralnej Lidze Juniorów

Redakcja
W swoim inauguracyjnym meczu w piłkarskiej Centralnej Lidze Juniorów, KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Cracovią Kraków 1:2

KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia Kraków 1:2 (1:0), Kamil Bełczowski 44 - Krzysztof Szewczyk 49 i 53.

KSZO: Krupa - Piotr Jedlikowski, Mężyk, Rutkowski, Kwiatkowski - Haba (46. Wąs), Świątek, Jakub Jedlikowski (74. Boguś), Bełczkowski, Rola (63. Mikosa) - Świrk (67. Michalec).

W drużynie trenera Waldemara Domagały zaszło sporo zmian. Przyszli między innymi bramkarz Karol Krupa (Alit Ożarów) oraz zawodnicy z pola: Krystian Michalec (Stadion Śląski Chorzów), Michał Rutkowski (OKS Opatów) czy Sebastian Wąs (ŁKS Łagów).

W inauguracyjnym meczu do przerwy lepiej piłką operowała Cracovia, KSZO nastawiał się na kontry. I w 44 minucie jedną z nich udało się wykorzystać, gdy Rola dostał piłkę, prostopadłym podaniem uruchomił Kamila Bełczowksiego, a ten dał prowadzenie gospodarzom.

Radość KSZO Junior nie trwała jednak długo. Od razu po przerwie Cracovia wprowadziła do ataku swojego asa Krzysztofa Szewczyka, który w poprzednim sezonie zaliczył już nawet debiut w ekstraklasie. I Szewczyk szybko strzelił dwa gole. Najpierw w 49 minucie uderzył precyzyjnie z 19 metrów, a cztery minuty później po zbyt krótkim wybiciu piłki przed obrońców KSZO, strzelił z woleja.

Gospodarze mieli jeszcze okazję na remis w 87 minucie, lecz Piotr Jedlikowski długi zwlekał z uderzeniem na bramkę i defensywa Cracovii wyjaśniła sytuację.

- Cracovia była na pewno zespołem dojrzalszym piłkarsko. Wygrana gości jest zasłużona, ale gdyby był remis, to też nie krzywdziłby żadnej z drużyn. Ja mam przebudowany mocno zespół, dla którego celem jest utrzymanie się w tych elitarnych rozgrywkach, w których gra wiele utytułowanych klubów. Chciałbym dziś pochwalić moich chłopaków. Dzielnie walczyli z Cracovią, w końcu wicemistrzem Polski - przyznał Waldemar Domagała, trener KSZO Junior. /SAW/