Kielczanki grały w akademickich mistrzostwach świata w Portugalii

/PK/
FISU
Dziewiąte miejsce zajęła reprezentacja Polski piłkarek ręcznych na zakończonych w Guimaraes w Portugalii akademickich mistrzostwach świata. W kadrze "biało-czerwonych" grały trzy byłe zawodniczki nieistniejącego KSS Kielce, a drugim trenerem naszej kadry był kielczanin Paweł Tetelewski.

Występ Polek trudno uznać za sukces, bo nasz zespół bronił brązowego medalu zdobytego na poprzednim studenckim czempionacie. W rozgrywkach grupowych nasz zespół przegrał z Koreą Południową 25:30 (8:11) i Rumunią 21:24 (6:14) oraz pokonał Urugwaj 40:13 (20:6), zajmując trzecie miejsce w grupie. To dało prawo gry o miejsca 9-11. Tu Polki ponownie pokonały Urugwaj 29:20 (10:12) oraz wygrały z Portugalią 27:21 (14:9), zajmując dziewiątą lokatę.

W kadrze "biało-czerwonych" zagrały trzy byłe zawodniczki nieistniejącego już KSS Kielce, grające teraz w innych klubach - Honorata Syncerz (Selgros Lublin), Kinga Lalewicz (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) i Karolina Olszowa (Sambor Tczew). Olszowa zdobyła w turnieju 14, Syncerz 7, a Lalewicz 6 bramek.