Następna kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych. KSZO jedzie do Mielca

Rafał SOBOŃ
Na inaugurację sezonu 2014/2015 w Centralnej Lidze Juniorów Starszych, podopieczni trenera Waldemara Domagały zmierzyli się z Cracovią Kraków - wicemistrzem Polski w tej kategorii wiekowej z poprzedniego sezonu.

KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia Kraków 1:2 (1:0)
Bramki: Kamil Bełczowski 45 min. - Krzysztof Szewczyk 49 i 53 min.
KSZO: Krupa - P. Jedlikowski, Mężyk, Rutkowski, Kwiatkowski - Chaba (46. Wąs), Świątek, J. Jedlikowski (74. Boguś), Świrk (67. Michalec), Rola (63. Mikosa) - Bełczowski.
Ostrowiecka młodzież podeszła do meczu z respektem, szukając szansy w grze z kontry i w ostatnich sekundach pierwszej połowy jedna z takich akcji zakończyła się zdobyciem gola, gdy prostopadłe podanie Roki na bramkę zamienił Kamil Bełczowski. Po zmianie stron, w szeregach Cracovii pokazał się Krzysztof Szewczyk, który szybko wyprowadził swój zespół na prowadzenie, strzelając gole w odstępie czterech minut. Najpierw precyzyjnie przymierzył zza szesnastki, a przy drugiej bramce wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki linii obronnych MKS KSZO.
W drugiej kolejce zespół MKS KSZO-Junior w niedzielę 17 sierpnia o godzinie 12 podejmowany będzie w Mielcu przez tamtejszą Stal, która w swoim pierwszym meczu uległa ZKS Olimpii Elbląg 0:1.