Broń przegrała z rezerwami Legii. Piłkarze nagrodzeni brawami (WIDEO, zdjęcia)

/SzS/
Damian Sałek (z lewej) często o piłkę walczył z Bartłomiejem Kalinkowskim, wychowankiem Broni. S. Szymczak
W meczu trzeciej ligi, piłkarze Broni Radom przegrali z rezerwami Legii Warszawa. Goście przyjechali wzmocnieni kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny mistrza Polski.
Broń - Legia II

Broń Radom - Legia II Warszawa

Broń Radom - Legia II Warszawa 1:3 (0:2), Skórnicki 62 - Kopczyński 23, Piech 41, Bartczak 90.
Broń: Wnukowski - Ankurowski (77 Rdzanek), Gorczyca, Skórnicki, Wieczorek - Bojek (60 Książek), Titunin (60 Bouchniba), Sałek, Leśniewski - Marczak, Nowosielski.
Legia II: Budziłek - Grzesik, Lewczuk, Wieteska, Misiak, Kopczyński, Kalinkowski, Ryczkowski, Szwoch, Moneta (88 Bartczak), Piech.
Sędziował: Artur Mital z Ciechanowa. Widzów: 1400.

Wypowiedzi trenerów

Piłkarze Broni Radom przystępowali do tego meczu pełni humoru. Tydzień temu zespół wygrał 4:1 na wyjeździe z WKS Wieluń. Cały zespół w komplecie przygotowywał się na przyjazd rezerw Legii. W piątek przed meczem okazało się, że goście przyjechali wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny. W Radomiu wystąpili między innymi Arkadiusz Piech, Igor Lewczuk, czy wychowanek Broni grający ostatnio w Legii, Bartłomiej Kalinkowski.
DWIE AKCJE
Mecz rozegrano przy sztucznych światłach, a na trybunach zasiadła spora liczba widzów. Na murawie nie było widać tej różnicy w wyszkoleniu zawodników. W 23 minucie przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nikt z Broni nie wybił piłki i Michał Kopczyński wepchnął ją do siatki.
Chwilę Wczreśniej ładnym strzałem popisał się Michał Bojek i piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Z kolei w 25 minucie ładnym szczupakiem popisał się Wojciech Gorczyca i Legia miała sporo szczęścia.
Kiedy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, Arkadiusz Piech dostał piłkę na 15 metrze i technicznym strzałem zmieścił ją obok słupka.
Druga połowa toczyła się pod dyktando Broni. Po rozegraniu rzutu wolnego, Mikołaj Skórnicki zdobył gola i Radomia nie poszli za ciosem. Atakowali i piłka kilka razy mijała bramkę gości. Wydawało się, że wreszcie padnie wyrównujący gol. W ostatniej minucie Legia wyprowadziła kontratak i Mateusz Bartczak zdobył gola.
Naszą drużynę mimo porażki żegnały gromkie brawa.
W ŚRODĘ Z OTWOCKIEM
W środę trzecioligowa Broń zagra ze Startem w Otwocku. Początek meczu o godz. 17.30, natomiast już za tydzień radomian czeka derbowa potyczka z Pilicą Białobrzegi.