KSZO Junior słabszy od Stali Mielec

/KAR/
W niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki Centralnej Ligi Juniorów KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:2.

Stal Mielec - KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (1:0), Piotr Chodziutko 10, Jakub Zięba 83 - Karol Rola 48.

Stal: Wójcicki - Kardyś (46 Tetlak), Zięba, Maciaś, Herda - Wietecha, Telesz (62 Koszel), Baran, Rokita (75 Urbaniak) - Płatek, Chodziutko.

KSZO Junior: Krupa - P. Jedlikowski, Rutkowski, Świątek, Kwiatkowski - Zimoląg, Mężyk, J. Jedlikowski, Wąs (58 Świrk) - Rola (53 Mikosa), Bełczowski.

Do przerwy ostrowiecki zespół przegrywał 0:1. W 10 minucie Piotr Chodziutko strzelił gola dla gospodarzy. Na początku drugiej połowy KSZO Junior doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, obrońcy gospodarzy wybili piłkę na 16 metr, tam przejął ją Karol Rola, który strzałem z woleja pokonał golkipera gospodarzy Adriana Wójcickiego. W 83 minucie po bramce zdobytej przez Jakuba Ziębę Stal ponownie wyszła na prowadzenie. W końcówce spotkania szansę na strzelenie goli mieli Krzysztof Świątek, Damian Mężyk oraz Jakub Jedlikowski, ale żadnemu z graczy z Ostrowca Świętokrzyskiego nie udało się pokonać Wójcickiego.

- Szkoda tego spotkania, które powinno zakończyć się remisem. Obie bramki straciliśmy po dwóch indywidualnych błędach naszego bramkarza Karola Krupy. Cieszy to, że po raz kolejny zespół walczył na całym boisku, grając piłką do przodu. Widać było, że zawodnicy oddali serce w tym spotkaniu. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu ze Stomilem uda nam się przełamać - mówił Waldemar Domagała, trener KSZO Junior.

W kolejnym spotkaniu, w niedzielę 24 sierpnia KSZO Junior podejmować będzie na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej Stomil Olsztyn. Początek tego pojedynku, o godzinie 12.