Trzy gole piłkarza Sanu Wrzawy. Beniaminek z Łowiska rozgromiony w Nowej Sarzynie

Redakcja
Piłkarze Stali II Stalowa Wola (z piłką Michał Mistrzyk) zremisowali z Unią Skowierzyn 0:0. Arkadiusz Kielar
Aż trzy mecze zakończyły się bezbramkowymi wynikami co pokazuje, że piłkarze wielu drużyn są jeszcze na wakacjach. Do olbrzymiej niespodzianki doszło w Kamieniu gdzie gospodarze przegrali ze słabo dotąd spisującymi się Wichrami Rzeczyca Długa.
Stal II Stalowa Wola - Unia Skowierzyn 0:0

Sokół Sokolniki - LZS Zdziary 4:2 (2:1).
Paprocki 31, Zylik 35, 88, Cąpała 83 - samobójcza 33, Cichoń 86.
Sokół: Michalak - Bieńko, Ulawski, Nowak, Bednarz (85 Kasak) - Bożek, Cąpała, Chra, Kurasiewicz - Paprocki, Zylik.

Zdziary: Piotrowski - Pajor (52 Tkacz), Startek, Pachla, K. Węgliński (46 Smutek) - M. Węgliński (60 Zając), Gruszczyk (70 Tofol), K. Urbanik, W. Urbanik - Cichoń, Wojtas.
Żółte kartki: Kurasiewicz (S), Startek, Wojtas, Piotrowski (Z). Sędziował: Tomasz Weber ze Stalowej Woli. Widzów: 300.
Między 31 a 35 minutą meczu padły trzy gole co było zapowiedzią emocjonującej drugiej połowy spotkania. I faktycznie po przerwie emocji było mnóstwo. Po zmianie stron dobrej i skutecznej gry było mnóstwo. Z sześciu goli, które padły w tym spotkaniu najpiękniejszy był ten zdobyty w 83 minucie meczu zdobyty przez Piotra Cąpałę, który strzałem z 16 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką bramki bronionej przez Jana Piotrowskiego.

Sokół Kamień - Wichry Rzeczyca Długa 1:2 (0:0).
Rogowski 80 - Chajdaś 54, Zygmunt 67.
Wynik meczu jest olbrzymią niespodzianką, ale trzeba przyznać, że goście solidnie zapracowali na to zwycięstwo.

- Nasi piłkarze zaimponowali ambicją i rozsądną grą. Ta wygrana pozwoli nam bardziej uwierzyć w swoje siły - mówił po meczu zadowolony trener zespołu z Rzeczycy Długiej Artur Chyła.
San Wrzawy - Mokrzyszów Tarnobrzeg 4:0 (2:0).
Maciej Fietko 21, Machowski 30, 72 z karnego, 76 z karnego.

Unia Nowa Sarzyna - ŁKS Łowisko 6:1 (1:0).
Klocek 27, 49, Błajda 54, 60, Gnatek 68 z karnego, 72 - Węglarz 84.

W zespole stalowowolskich rezerw zagrali piłkarze z pierwszego składu Stali, Mateusz Kantor, Krystian Wrona czy Michał Mistrzyk. Gospodarzom zabrakło skuteczności, strzelał groźnie między innymi Mistrzyk, ale na posterunku był bramkarz Unii, raz po uderzeniu Kantora piłka otarła się o poprzeczkę i wyszła na aut. Przyjezdni umiejętnie się bronili, nie mieli za wiele okazji na bramki, groźniej uderzył między Artur Zając.

- Zabrakło nam skuteczności. Nie chcę tłumaczyć zespołu, ale na naszym bocznym boisku nie było łatwo grać - komentował Andrzej Kasiak, trener Stali II.

Sparta Jeżowe - Stal Gorzyce 0:0.
Mimo, że nie padł w tym meczu ani jeden gol to gra obu drużyn mogła się podobać, była otwarta i momentami bardzo szybka. Remis jest wynikiem sprawiedliwym - powiedział nam prezes Sparty Tomasz Puchalski.

Orzeł Rudnik - Wisan Skopanie 0:0.
Słowianin Grębów - Olimpia Pysznica - przełożony na 27 sierpnia.

16. Mokrzyszów Tarnobrzeg 3 1 2-9 0 1 2

W następnej kolejce, 23-24 sierpnia: Wisan - Olimpia, Łowisko - Słowianin, Mokrzyszów - Unia NS., Stal G. - San, Zdziary - Sparta, Unia S . - Sokół, Wichry - Stal II , Orzeł - Sokół.