Sokół Nisko przegrał u siebie ze Strumykiem Malawa

/ARKA/
Artur Lebioda, choć strzelił kolejne gole dla Sokoła Nisko, musiał wraz ze swoimi kolegami z zespołu pogodzić się z porażką ze Strumykiem Malawa. Arkadiusz Kielar
Piłkarze czwartoligowego Sokoła Nisko przegrali na swoim stadionie ze Strumykiem Malawa 2:3 (2:3). Kolbuszowianka Kolbuszowa wygrała na wyjeździe z Sawą Sonina 1:0 (0:0), po bramce Briana Dziedzica w 58 minucie.

W niedzielę o godzinie 17 Bukowa Jastkowice zmierzy się u siebie z Przełomem Besko, o tej samej porze piłkarze Stali Nowa Dęba rozpoczną spotkanie na wyjeździe z Rzemieślnikiem Pilzno.

SOKÓŁ NISKO - Strumyk Malawa 2:3 (2:3)

Bramki: 1:0 Artur Lebioda 10, 1:1 Damian Bieda 20, 2:1 Lebioda 23, 2:2 Maciej Rusin 45, 2:3 Piotr Gaca 45+1.
Sokół: Sudoł - Kocój, Wilk, Stępień, Dyba (65 Szpyra), Cichoń, Wlizło (74 Sojecki), Woźniak, Lebioda, Niedziałek (82 Serafin), Juda.

Sokół prowadził 1:0 i 2:1, by jednak zakończyć spotkanie bez punktowej zdobyczy. Dwa razy na listę strzelców wpisał się niezawodny Artur Lebioda, najpierw po dograniu Damiana Judy trafiając do siatki głową, a następnie przymierzając celnie z rzutu wolnego. Fatalne błędy gospodarzy w obronie sprawiły jednak, że stracili trzy gole, w tym drugą w 45 minucie, a trzecią… minutę później, już w doliczonym czasie gry.

Do zespołu z Niska wrócił Michał Serafin, który dał się ostatecznie namówić na dalszą grę w niżańskiej drużynie. Mówiło się o tym, że propozycję z innego klubu ma bramkarz Sokoła, Daniel Furtak, ale wygląda na to, że zostanie w Nisku. Do poniedziałku powinno wyjaśnić się, czy do Sokoła trafi jeszcze Piotr Marut, napastnik, który występował ostatnio w Stali Nowa Dęba. Do Olimpii Pysznica trafił Filip Zając, za którego przyszedł do niżańskiej drużyny Radosław Proc.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.