Policjanci na podium triathlonu w Chodzieży

ik
Drużyna grójeckich policjantów zajęła drugie miejsce podczas triathlonu w Chodziezy. archiwum policji
Drużyna z grójeckiej komendy wzięła udział w sztafecie rozegranej w czasie III Edycji Volvo Triathlon Series w Chodzieży.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z GRÓJECKIEGO

Zawody rozegrano w ostatnią niedzielę. W klasyfikacji sztafet na dystansie 1/4 Ironman drugie miejsce wywalczyła drużyna grójeckich policjantów, w składzie młodszy inspektor Marek Szewczyk (rower), komisarz Dariusz Grzybowski (pływanie) i starszy aspirant Marcin Bielski (bieg).

Zawody w tej kategorii uważane są za najbardziej prestiżowe zawody triatlonowe na świecie. W każdym ze startów bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy osób.

Zawodnicy musieli przepłynąć 950 metrów, przebiec 10,5 kilometra i przejechać rowerem 45 kilometrów. W triathlonie startowały 22 sztafety.

W poprzedniej edycji zawodów, która odbyła się w Nieporęcie grójeccy policjanci zajęli miejsce trzecie.